• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
radius - майстор
Има ли някаква причина да се отсичат таваните? Живея в апартамент с тавани в цвета на стените и ми харесва, сега за къщата се зачудих бели тавани или заедно със стените. Стените ще са относително бледи, но все пак в цвят. Дали има нещо което ми убягва, например - белия таван да създава усещането за по-висока стая или нещо подобно.
radius - майстор
В тази статия пише, че ако тавана е тъмен, ще те захлупи, но нищо не се споменава, ако е в бледия цвят на стените. :?
VLADO66 - майстор
Принципа е че затваря пространството пък ако ти е блед цвета и ти харесва...Аз така си боядисах стълбището-не ми се правиха гимнастики с отсичането.По отношението на Лекото-миналия месец боядисвах с оцветена база и не ми хареса покривноста.Предстои ми ново боядисване и мисля за таваните Боро "една ръка"-има по-добра покривност,а за стените Aquis сатен
radius - майстор
Какво рабираш под недобра покривност? Аз го разбирам да не мога с 2 ръце да покрия, не съм оптимист, че ще мина с една ръка на небоядисвани стени. Всъщност те и сега са си бели заради гипсовата мазилка и шийтрока и може би са добра основа макар и никога боядисвани.
VLADO66 - майстор
В случая трябваше да боядисам едно помещение в приблизително същия цвят но два тона по-тъмно.На третата ръка покри въпреки че ползвам мече с. 16мм.косъм.
radius - майстор
Половин декар ме чака :x .
Какво отношение има дългия косъм - наслоява повече ли? Аз имам доста рунтав валяк, но не съм мерил точно колко е косъма. От една страна не трябва да се разрежда латекса ( или не повече от 5-7%), а от друга искам да е гладко след това. Стените след гипсовата мазилка бяха гладки до гланц. След шийтрока и като дооправих след шпакловчиците със шкурка 240 са доста гладки и си мисля, че гъстия латекс ще ги направи по-грапави. Досега като съм боядисвал с латекс на Леко, все остава на леки издатини след валяка, макар да разнасям много старателно и в различни посоки.
Къде е истината? Изключвам скъпи и лъскави бои.
VLADO66 - майстор
За валяка е въпрос на предпочитания и умения.Дългия косъм поема повече боя но иска и ръка за нанасяне.Добрия латекс с повече смола се разлива/изпъва/ добре без голямо значение на дължината на косъма.Предстои ми тежък ремонт и цепя стотинката на две иначе бих се насочил към гръцки латекс-Хротекс или Вамак.Далеч по-добри са от прехвалените Дулукси и Левиси.В момента Практикер прави гоямо намаление/22%/ на доста бои.
radius - майстор
Благодаря ти за акълите, чудя се каква тема да пусна да те хвана натясно :lol: .
  • 1
  • 2

Тема "Защо се правят бели тавани?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: