Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Тапунгера - помощник
Здравейте, какво ще ми препоръчате за стени по които заради неремонтиран покрив когато вали силно се стичат леки струйки вода и са пожълтели? Стените са боядисани с латекс, леко грапави са защото не са шпакловани. Тапети не мога да сложа, защото от водата също пожълтяват и се разлепват. Можете ли да ми предложите нещо, което ако евентуално пак почне да тече няма да се разлепи и да си смени цвета. Пожълтяването почва от ръба на тавана има и по ъглите на стените, така че ще ми трябват и нестандартни размери. Чудя се фототапети ли ми трябват, стикери ли или нещо като таванни плочи, само че за стена? На тавана имам много стари плоскости от много тънка и мека пластмаса и нищо им няма от водата. Най-добре ще е ако не прилепва плътно за стената и е максимално лесно за монтиране. И някой знае ли дали някъде се продават такива валяци за декорация http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss? ... t%20Roller и дали въобще боядисването ще ми помогне в моя случай. Благодаря!
koldi811 - специалист
''стеин блок'' на ''дюлакс''и пожълтялото няма да го има ...
Vit0 - помощник
КОлега, вариант е също да намажеш блажна бяла боя, която отгоре да запечатиш отново с латекс-така пожълтялото от долу няма да избива през латекса. Но проблема с теча е нужно да бъде отстранен ако все още не си го направил :)
Поздрави!
Тапунгера - помощник
Здравейте, преди да боядисам с латекс мазах и с блажна боя, но пак изби. Проблема с теча засега не е решен за съжаление. Пръсках със САВо против плесен, но не изчезна, то това не е и точно мухъл, просто са пожълтели и където е текло е почерняло от мърсотията която се е стичала по стената заедно с водата. Ще намажа и с този стейн блок(ер), стига да помогне, въпроса е какво да сложа на тези стени. Колебая се между стиропорни плочи и ПВЦ Ламперия, засега като че ли съм по-склонен на Ламперията, въпроса е ако пак има теч, дали между нея и стената няма да се образува мухъл и дали евентуално няма да си промени формата/цвета? Особено при варианта на закрепване върху летвички, затова се чудя дали да не я залепя на стената с лепило #-o Те стените са равни, само дето са леко грапави, щото не са шпакловани. Какво ще ме посъветвате за това?
toni_g79 - специалист
Не виждам смисъл да правиш каквото и да е,докато не отстраниш теча.Ще са пари хвърлени на вятъра.Най-евтин вариант до отстраняване на теча ,е някакви винилни тапети,колкото да прикриеш визиуално..... съсредоточи се върху отстраняване на самия теч....
caribi - специалист
махаш теча ,това е

Тема "Прикриване на пожълтели участъци на стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: