Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Предстои ми да си направя малко градински мебели - 2 пейки, една маса, някакви кашпи и подобни красоти. До сега всичко си боядисвах с четка, но ми отнема доста време, а и боядисвах дъски за ограда. За следващите ми идеи ще отделя повече време и внимание и искам да са добре боядисани.

Имам едно компресорче 25л. (което най-вероятно ще сменя някога, но за сега ще карам с него). Най-лесното ми е да си купя един пистолет за 60-70лв. с дюза 1.5мм. Това, че ще ми се включва по-често компресора не ми пречи.
После прочетох за пистолетите с HVLP и LVLP технология. Бях се насочил към lvlp пистолет, дори си харесах един модел auarita l-898 изглежда ми сериозна китайска марка за пистолети. Но днес се позачетох по-подробно и се замислих че lvlp технологията пуска малко количество боя. Аз ще пръскам само лак за дърво на водна основа, но ме притеснява че количеството лак ще е много малко. Пише че lvlp се използва предимно за финни слоеве боя.
Сега съм се насочил към hvlp пистолет. Харесах си този модел - http://www.onlinemashini.bg/profesional ... zan4e/8931
Хубавото на този пистолет, е че използва по-малко количество въздух (следователно моето компресорче няма да е чак толкова слабо), отделно пише че боята която разпръсква е по-концентрирана и има по-малки загуби.

Какво ще ме посъветват хората с повече опит. На теория съм запознат, на практика никога не съм хващал пистолет за боядисване.
ivouz - специалист
Аз лакове на водна основа ги нанасям само с четка ,за пистолета трябва да се разреждат което не ми харесва.И струва ли си 143 лв за една маса 2 пейки и няколко кашпи .Като си мераклия си купи но с четка става по дебело и по плътно.
Ами после ограда още имам да правя.. Някой ден друго ще реша да направя. Всеки инструмент ти отваря ръцете.
И мен ми се свидят но ми се иска да стане професионално :))

Тема "Избор на пистолет за боядисване на дървени елементи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: