Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
s_toshkov - специалист
Здравейте , имам следния проблем:

В панелно жилище , "запечатано " отвсякъде с ПВЦ дограма , избива мухъл в кухнята която е с присъединена тераса - зидана с ютонг , има си и 5 см изолация отвън.

Въпреки това , в двата затворени ъгъла на самата тераса избива яко мъхъл . В единия край се пада зад готварска печка (която почти не се използва ) в другия край става нещо като нища зад един диван . На тези две места (те са скрити и не се виждат избива яко мухъл). Пръскаме с белина и саво - евфента е временен....Зимата когато не държа отворено почти постоянно там в стаята започва да понамирислва не много приятно....... Просто остават две затворени ниши , да кажем с големината на ракла и там вътре е страшно....

Отскоро забелязвам че в самата стая зад хладилника също се образува в ъгъла мухъл ....

Стените са с гипсова шпакловка и латекс , нямат вътрешна изолация , само на присъединената зидана тераса има въшна 5 см стиропор. Течове от тавана нямам ... Вечер когато затворя прозореца и вратата на стаята по прозореца започват да текат реки от конденз.....Стаята е с идеално северно разположение , града е Варна

Четох из нета за "мазане " на стените с течно стъкло , и други тем подобни бои

Какво ще препоръчате ? Мисля да слагам вентилационна клапа на дограмата , но ми се иска и самите стени да импрегнирам с нещо и да намеря някакво по-трайно решение на проблема ?

Благодаря
EDI - майстор
Бих си сложил принудителна вентилация с датчик за влажност около проблемните места.Другия вариант е да повишиш повърхностната температура на външните стени с някакъв тип изолация, най-добре дърво.С разни измазвания няма да стане.Латекса ти определено спира естественото регулиране на влажността.С каква дебелина е зидарията на терасата.Често виждам да дозиждат с 10-ина см ИТОНГ и после да питат защо стената е студена и тече вода.
Draganov - специалист
Купи си влагоуловител,но истински,с компресор.Пускай го през ден два по 3-4 часа и няма да имаш никакви ядове.
Аз така се спасих.Понякога изливам по 3 литра за 3-4 часа "уловена" влага.
Моя е такъв:http://www.climaproject-bg.com/index.ph ... &Itemid=76
mironcho - специалист
Трудно ще намериш, но на мен ми свърши работа замазка от каша от отработен карбид (от ацетиленов апарат). Ако се размеси с гипс може да се шпаклова с него. От тогава минаха почти 20 години и мухъл повече не съм видял.
Помага и тънък слой изолация от вътрешната страна на стената - 1см EPS или корк - колкото да не позволява контакт на въздуха в стаята със студената стена.

Тема "Съвет за импрегниране на стени срещу мухъл ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: