Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
emosms - специалист
Здравейте,
за подобен ефект трябва ли да е груба повърхността на дървесината?

Изображение

Дървесината ще е... чам... Не знам каква точно, каквато я направи дърводелец.

За байцовете прочетох:
- спиртно разтворими - тр. да се работи бързо, не е за любители.
- маслен - дава плътен цвят, аз търся прозрачност и подсилване на дървесната текстура
- водоразтворим - това ще да е

Като пигмент:
- пигментни
- багрилни (проникват повече)
В зависимост от типа дърво, единия или другия може да има повече 'подсилващ текстурата ефект'.

Отгоре ще има или воден лак, или лазурен, не знам. Прозрачен, по-скоро матов.
Елементите са дъсчици 65 x 20, ще се боядисва с четка най-вероятно.

Много ми се иска байца да е с ненатурален дървесен цвят (тонове на синьо, зелено, друго).
Това поставя допълнителна трудност:
- как да се съчетае с декора на ПДЧ плоскостите, което ще голямата част от повърхностите.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
emosms написа:
Много ми се иска байца да е с ненатурален дървесен цвят (тонове на синьо, зелено, друго).
Това поставя допълнителна трудност:
- как да се съчетае с декора на ПДЧ плоскостите, което ще голямата част от повърхностите.
Фурнировано ПДЧ решава този проблем
emosms - специалист
Благодаря :).
Не мисля че искам да изглежда състарено.

Искам да се подсили текстурата на дървото, като шарки и релеф (въобще не държа самата повърхност да е релефна).
Байца ще го разредя за оттенък, не толкова плътен цвят.

При лакиране доколкото съм виждал се усилват различните тонове в дървесната текстура и релефа и, като повърхността е гладка.
С домашно лакиране едва ли ще стане като полиуретанов лак и шлайфане, много ръце.

Какъв байц (марка) и тип лак да взема също се чудя.
EDI - майстор
Снимката не знам защо не я виждам, ще погадая малко. :lol: Иначе ще подчертаеш добре текстурата с матов лак на водна основа, като основата трябва да е идеално шлайфана, последна ръка шкурка 180 или 240 да речем.Вероятния ефект /понеже не виждам снимката/, който май искаш, става и с домашно лакиране.Просто се лакират 5-6 ръце с прешлайфане между всяка и се затваря с матов безцветен подов лак пак на водна сонова.Това, ако съм уцелил какво искаш - подчертана цветна текстура с полугланцов гладък слой отгоре.
nikolson - майстор
EDI, снимката е това. Само че аз мисля че тук има допълнително състаряване, чрез четкане или ръчно структуриране, а може финишът да е масло, а не лак.
Прикачен файл:
pirge.PNG
EDI - майстор
Да, сега видях.Това се постига най-лесно по два начина.Преди окончателното фино шлайфане се нанесе една ръка лак на водна основа и после се шлайфа с фина шкурка.Така излиза визуален релеф, без на го има на практика.После вече се затваря с лак, може и със същия цвят, може и с различен.Другия е с телената четка да се извади меката дървесина и пак по същия начин - лак, шлайфане и затваряне.Много зависи и какво дърво се използва.

Тема "Ефект с байц за дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: