• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
ulieliadi - специалист
Предстои ми боядисване с латекс на два етажа от къща, към 450- 500 кв. м. и си правя сметка, че сигурно ще ми се откачат кокалите от търкаляне с мечето. Тъкмо поради таза причина се оглеждам за някакво улеснение евентуално.
Гледах някакви пистолети на Вагнер, а също четох и мнения по форуми и до категорично решение още не съм стигнал. Боядисвал съм с пневматичен пистолет и имам някакъв опит все пак, но не мога да повярвам в електрическия му брат.
Та въпросът е дали да се вкарвам в приключение, или да топя валяка и да плюя на длани :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
За тези пари колко му е да се пробва човек
tsenkov - специалист
Не те съветвам.Само си помисли за мъглата от боята и къде ще се позиционира...Пък и тия пистолетчета са доста капризни към визкозитета и еднородноста на латекса.Опитвал съм подобен /много по качествен от тоя/ но предпочето мечето.
torbalan - Дървен философ
Аз преди време купих от Лидъл - самия пистолет изглеждаше добре направен.

Ако боята е рядка (пробвах да байцвам) я пръска за секунди... Ако е малко по-гъста изобщо не може да я пръска...

Та с две думи - купи си по-широк валяк и действай ;)
solar_entusiast - специалист
То за латексите изрично си пише, че за да се пръскат с пистолет трябва да се разредят с 5 - 10% вода.
Иначе аз съм ползвал от тези с електрическата духалка и дават доста добър резултат.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Тази работа зависи освен от машинката, ами в голяма степен и от ръчичката. Та казвам, напълно си заслужава да се купи машинката и да се пробва човека. Обемът работа е голям, струва си пробата, парите не са много, голям праз, ако не се справи.
tsenkov - специалист
n_a написа:
Тази работа зависи освен от машинката, ами в голяма степен и от ръчичката. Та казвам, напълно си заслужава да се купи машинката и да се пробва човека. Обемът работа е голям, струва си пробата, парите не са много, голям праз, ако не се справи.
Ако визираш мен мога да те уверя че ръчичките ми са на мястото си.Просто искам да го предпазя него ,а и други покрай него от загуба на време и пари.А това че искаш да правиш експерименти на чужд гръб...
ulieliadi - специалист
Ха сега де :?
По принцип ако купувам пистолет, то изключвам най-евтините модели автоматично. Бюджетът ще бъде 120лв макс, което не са малко пари всъщност ако не станат нещата. Примерно това http://www.onlinemashini.bg/pistolet-za ... 110w-/3473
Маранята не ме притеснява изобщо, защото къщата е празна, а подът е на замазка.
П.С. Гледах и клипове в тубата как боядисват с некакви флагмански пистолети и въобще не съм впечатлен. Може би с валяка ще го надпреваря тоз „бояджия“ :rolleyes:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ulieliadi написа:
...а подът е на замазка.
...
Не си позволявай, да не го покриеш пода!
Смятал ли си колко пари ще ти вземат, за да ти боядисат? Смятал ли си колко време ще ти отнеме? Всичко наполовина под това си заслужава пробата.
(Никога не съм боядисвала с машина и не ме влече. Боядисвам с валяк с удължител. Добре е за фигурата ми)
ulieliadi - специалист
Е кво да смятам - под 3 лв на кв не боядисвам. Означава ли че трябва да дам 750лв за нещо от което не знам дали имам нужда и дали става за нещо :?:
И защо да не покривам замазката, отгоре ще се слага ламинат :?
  • 1
  • 2

Тема "Ел пистолет за латекс - има ли смисъл?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: