Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
roshav ohluv - специалист
Здравейте форумци,
Къщата ми е пръскана с качествена и доста едра мазилка - доста е здрава и искам да в запазя, но и искам да я освежа. Мислех да я напръскам с пистолет (имам електрически до 70 ДИН), но не знам дали ще стане прилично и дали мога да докарам толкова разреден фасаген. Съвети за конкретна марка, разреждане или алтернатива? :?
MamaMy - майстор
Kъм пистолета върви и една фунийка за измерване вискозитета на боята. С нея ще знаеш точно колко да разредиш фасагена.
fbr - майстор
ср яну 31, 2024 1:08 amroshav ohluv написа:
или алтернатива? :?
С четка. Топиш и мацаш. Става бавно, за голяма къща е нерантабилно. Но за частични ремонти с много прозорци и врати, като се вземе предвид подлепянето им, става.
chapara - майстор
А защо с фасаген, след като мазилката е супер здрава :?
roshav ohluv - специалист
ср яну 31, 2024 4:23 pmchapara написа:
А защо с фасаген, след като мазилката е супер здрава :?
Мръсна е (не прашна), вече е е пожълтяла, имам и кърпено заради надстройки… Говоря за над 200 м2, няма кск с баданарката. И мога ли да разредя толкова фасагена, че да стане за ел.пистолет? Ще дойде над тези 5%, които производителите дават…
Andri01 - майстор
Номера става-максимален размер на дюзата-2,5мм., и евентуално минаваш 2 ръце. Правено лично 2020-та, лятото. Преди това измиване с водоструйка.
chapara - майстор
По скоро измиване с водоструйката и може да се откажеш от боядисване :wink:
B0bi - специалист
Е нали има кърпено. А първосигнално и на мен "ми беше на езика" водоструйка.
Между другото "+1" за баданарката. Няма да се обосновавам, понеже съм сигурен, че се възприема за много трудоемко.
roshav ohluv - специалист
ср яну 31, 2024 5:04 pmAndri01 написа:
Номера става-максимален размер на дюзата-2,5мм., и евентуално минаваш 2 ръце. Правено лично 2020-та, лятото. Преди това измиване с водоструйка.
Супер! Минаваш ли първо фасагена през цедка? Надявам се след разреждане?
MamaMy - майстор
ср яну 31, 2024 1:08 amroshav ohluv написа:
Здравейте форумци,
Къщата ми е пръскана с качествена и доста едра мазилка - доста е здрава и искам да в запазя, но и искам да я освежа. Мислех да я напръскам с пистолет (имам електрически до 70 ДИН), но не знам дали ще стане прилично и дали мога да докарам толкова разреден фасаген. Съвети за конкретна марка, разреждане или алтернатива? :?
Ako под доста едра мазилка имаш пред вид дълбок релеф, забрави за горните бисери с баданарката. Единствено с пръскане. С този пистолет ще ти се разкаже играта да тичаш да го пълниш, а повярвай ми ще иде много повече боя от планираното и нормата. Става с бояджийска помпа, но тогава трябва пък някой да се чанчи на помпата. Има разни компресори от типа на "пейнт зум". Един такъв ще ти свърши работа.

Тема "Боядисване на стара здрава едра пръскана мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: