• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Alfa_D - специалист
Таван от гипскартон, шпакловане, латекс две ръце и всичко това правено на дневна светлина. Никакви следи, драскотини и изглеждаше перфектно. После една вечер като светнаха лампите в помещението - УЖАС!
Мястото, където се допират листовете е обработено е лента, после шпакловка и шлайфане с шкурка 180. На пипане с ръка уж всичко беше ок - гладко, без ръбове и т.н.

И сега въпросът е - има ли шанс това да е оправи, след като вече е нанесен латекс?

Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон апр 29, 2024 7:11 amAlfa_D написа:
Таван от гипскартон, шпакловане, латекс две ръце и всичко това правено на дневна светлина. Никакви следи, драскотини и изглеждаше перфектно. После една вечер като светнаха лампите в помещението - УЖАС!
Мястото, където се допират листовете е обработено е лента, после шпакловка и шлайфане с шкурка 180. На пипане с ръка уж всичко беше ок - гладко, без ръбове и т.н.

И сега въпросът е - има ли шанс това да е оправи, след като вече е нанесен латекс?
Фин акрилен кит... Но ако ще го правят същите ръце и същите очи, резултатът дали ще е друг?
zz_stefanov - майстор
Къде са 'лампите'. За да не сте го видели преди, а чак сега светлината е под друг ъгъл.
Има осветление което не се препоръчва, точно защото подчертава дефектите на повърхностите.
По това време на денонощието светлината е под друг ъгъл, наистина.
zz_stefanov - майстор
Това, което изкарва на яве такива дефекти е скритото осветление по периферията на тавана.
chapara - майстор
За това шпакловките от как се знам се правят на прожектор, поставен на линията на тавана (стената)😉
zz_stefanov - майстор
Имам стени, които не са с качествена мазилка, върху тях съм правил много тънко изтеглена във вертикална посока циментена шпакловка, изглежда като дърпана. Всичко е в бяло и точно заради осветлението, което е в центъра и светлината се отразява и от тавана, грапавината се забелязва само с взиране.
ivanovbg - майстор
пон апр 29, 2024 7:11 amAlfa_D написа:
Таван от гипскартон, шпакловане, латекс две ръце и всичко това правено на дневна светлина. Никакви следи, драскотини и изглеждаше перфектно. После една вечер като светнаха лампите в помещението - УЖАС!
Мястото, където се допират листовете е обработено е лента, после шпакловка и шлайфане с шкурка 180. На пипане с ръка уж всичко беше ок - гладко, без ръбове и т.н.

И сега въпросът е - има ли шанс това да е оправи, след като вече е нанесен латекс?

Изображение
Чак сега видях темата. При сина се получи същото на последната стая. Предполагам се получи от много бързане. Единия ден шпакловка, на другия търкане с машинка с диодно осветление и беше перфектно. На сутринта латекс и вечерта като запалихме лампата - ужас.

Ръчно търкане на фугата и шпакловане. Изчакахме два дни да изсъхне хубаво. Пак с машината цялостно, латекс и проблем вече няма.

Според мен шпакловката я сложихме преди да изсъхне добре шпакловката във фугата.
zz_stefanov - майстор
Може и това да е. След като е изсъхнала фугата да се е очертала наново.
Виждал съм машинки на които им личи, че са обработвали влажен гипс.
chapara - майстор
Ма Вие ме учудвате, все стари кучета. И децата знаят че матерялите за сухо строителство се свиват. Задават се въпроси от сорта , ама с това и онова става ли?
То става ама на колко ръце о колко шкурения за да стигнеш до финиш?
Сега от всички изказали се хай да видим колко са ползвали, ама чесно, фуген фюлер на две ръце през 48 часа и две шкурения и за финал финишната шпакловка? Колко знаят също че за влагоустойчивия картон има зелен импрегнантен фуген фюлер, като за мокри помещения. Спирам с обясняващите въпроси, ще завърша с: ,,Козата си сака пръч" и не я интересува колко бързаш. Има си технологично време за всичко.
Бъдете здрав, четете и мислете😉
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: