Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
стената е обработена и трябва да я боядисам с поста боя

казаха ми че става с вар и някакъв оцветител
така ли е
дайте съвет
какво трябва да е въотношението вар и оцветител
изобщо как става този процес/с четка или с пистолет/
стената е около 100 м2
благодаря ви предварително
Тани - модератор
Според мен ще е най добре с валяк и латекс.
Emerald - модератор
А още по-добре с помпа и латекс. :-D
Тани - модератор
Emerald написа:
А още по-добре с помпа и латекс. :-D
За 100 квадрата не си заслужава чистенето след това! А и трябва повече опит с пистолета! Но всеки си знае! Благодарение на поста ти се сетих , че моя пистолет стои от две години у сестра ми и не се се сетил да го потърся , а и тя не прояви желание преди няколко месеца , а си боядиса с валяка!
Emerald - модератор
Вярно, че изисква повече покриване на домашните джунджурии, но Тани, резултата е много по-добър. :roll: Просто две огромни разлики-не може да се сравнява.
За хора които обичат да изпипват нещата и да бъде перфектно. А иначе, предполагам, че е въпрос на опит и навик. Баща ми никога не би взел валяка. Винаги е пръскал и вярваш ли, 5 дена може да прави квадратен метър и да изкара всички от равновесие, но докато не докара огледална гладкост с велурено покритие, не се предава. :? Неговото боядисване се отличава с невъоръжено око.

Аз също не бих се занимавала с пръскачка, но ако има кой да ми изпръска, не отказвам. :lol:
Тани - модератор
То качеството си зависи и от материала, но си права че с еднакъв материал по-качествено става с пистолета, А иначе ще излезе голям тим от нас двамата! Аз обичам да пръскам , но мооого мразя да чистя след това! :-D :-D :-D
Emerald - модератор
Да ти кажа, нямам нищо против да чистя след това- то като покриеш добре, няма особенно за чистене, но най-неприятно е бояджията да почисти самия себе си, защото става като снежен човек. :lol:
Или имаш нужда и за тази част от помощ? :lol:
Тани написа:
Според мен ще е най добре с валяк и латекс.
Emerald написа:
А още по-добре с помпа и латекс. :-D
:wink: това и дъщеря ми го знае

дайте по въпроса ми
ако знаете пишете - не го превръщайте на чат
Тани - модератор
Не виждам с какво отговорите ни противоречат с твоя въпрос!? Мисля че ти препоръчахме най -доброто , но ако вече си решил нещо друго.....! И да и с вар става , но не ти препоръчвам!
velsi - Почетен майстор
pandira написа:
стената е обработена и трябва да я боядисам с поста боя
Много просто. Ето с това противоречи. Въпроса е конкретен, а вие се впуснахте в съвсем друга посока.

Сега по темата: навремето нямаше латекс и се боядисваше само с постна боя. Спомням си, че се използваше не вар, а винервайс, а оцветителя беше прахообразен. Сега едва ли се намират такива материали, затова може да пробвате с бяла вар и подходящ оцветите (тонер) за латекс. Не е лошо да се направи проба и да се изчака да изсъхне. Самото боядисване може да стане с валяк, може и с пръскане. Имайте предвид обаче, че резултата си проличава чак след изсъхването на варта. А и много лесно се стича.
Последна промяна от velsi на вт мар 27, 2007 12:38 am, променено общо 1 път.

Тема "как се боядисва с постна боя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: