• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Тани - модератор
b1bobi написа:
Тани написа:
b1bobi написа:
Борка , това че на кутията пише да не го разреждаш, не значи че не трябва да го правиш. Примерно може да е застояла баката по магазините или складовете и да се е желирала. Разреждаш го до положение да се работи леко, а не да се мъчиш с гъсто. Друг въпрос е , че като боядисваш с гъсто хем си чупиш ръцете, хем става на петна.

Ей такива изказвания най ми харесват! То какво разбират производителите? Важното на нас да ни е лесно! Не случайно написах по-горе ПЕТ МИНУТИ БЪРКАНЕ НА БЪРЗИ ОБОРОТИ! Дори да е желирана или гъста , а най вече ако се е сгъстила на дъното става хомогенна и рядка! За да не става на петна или на "портокал" трябва много разнасяне , а не минаване само веднъж! След като се мине една широчина на валяка (поне 3-4 пъти в едната посока) се връща 3 широчини назад, за да покрие вече дръпналото , ако някъде не е еднородна основата.

Не съм казал ,че не трябва да се четат инструкциите. Исках да кажа ,че като вижда че не става така работата да импровизира малко.Било то да бърка или да разрежда.
Бих те разбрал , ако не си прочел инструкциите и не ги спазиш , но да ги прочетеш и да направиш обратното.... Пак от Оргахим изрично ме предупредиха , да НЕ добавям вода във вече оцветената от тях боя! Цитирам: Да да добавиш вода към оцветената боя ( тази която оцветяват на място) е равнозначно да я изсипеш(боята) в канализацията! Ами да ти кажа след тази забележка не съм си помислил и за капчица вода! Дори гледам и инструментите да са ми сухи! А ти действай както си прецениш!


ПП :? :? :?
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 8487#58487
понятно все по этой теме
Последна промяна от aleksi79 на съб дек 26, 2009 2:25 pm, променено общо 2 пъти.
maestro.m - специалист
с малко бои си работил
rendo - специалист
Лично мое мнение :

Български:
Боролекс - Скапаха го ....
Пастело - дава разлики .....
Дисповит - все още старата кранта си е същата
Леко - Най добрата от ниския клас според мен и колегите.

Чужди:
Левис - скъпо ама си знаеш що го зимаш ....


Oikos -голяма цена - голямо качество - ако не знаеш как мажеш само хабиш боята..
maestro.m - специалист
Benjamin Moore;United Colors Of Benetton -супер бои ,а цените са нормални и приемливи
понятно все по данной теме
Последна промяна от aleksi79 на съб дек 26, 2009 2:40 pm, променено общо 2 пъти.
Тани - модератор
aleksi79 написа:
maestro.m написа:
с малко бои си работил
.......................................Незнам от къде имаш тази информация с колко бои съм работил,но не се сещам за такава,е сигурно има.Работил съм 2г.в Италия в "Оикос".За 6-годишния си опит мисля,че имам доста информация за боите,е човек се учи цял живот,но не е честно да правиш такива смешни коментари,Ако желаеш да ми кажеш на нещо живо-тел. ми е-0887464749.Съжелявам ,че се намесвам в темата,но просто от любезност-помоли ме модератора(нямям такава практика)Успех на всички>
aleksi79 не се вързвай толкова! Всеки има право на мнение! Всеки по-интелигентен човек ще разбере от мненията ти , че си имаш понятие какво говориш! И не съжалявай , че се намесваш в темата ,а напротив! Всички сме благодарни за всеки полезен съвет!
maestro.m - специалист
извиниавай ако съм те засегнал,но след такива професионални съвети които даваш на хората ,не се стърпях.коментираш марки от гледна точка на майстора коя как покрива .като си сложи човека скапания оргахим и като му пожълтее всичко след година или ако са тъмни цветове избледнеят с 2-3 тона хаиде взимай пак валяка и почвай и пак труд и на края става мн. по скъпо.на смешни коментари няма по какъв друг начин да отговоря а латексовите бои които препоръчваш ,водещите световни производители почти са ги спрели от производство това най -ниския клас боя,в ОЙКОС трябваше да го научиш.
ясно почти все по этому вопросу
Последна промяна от aleksi79 на съб дек 26, 2009 2:39 pm, променено общо 2 пъти.
maestro.m - специалист
абе колега не се връзвай толкова,така показваш кой е комплексара в случая,просто приеми че има хора които разбират много повече от бои от теб .когато съм работил с ОЙКОС ти не си знаел какво е шпакла.аз от 18 г. сезанимавам само с бои и декорации итова е моя живот,всички марки са ми ясни до най малката подробност с всичките колекции които предлагат и техниките им на нанасяне.това със стоте измивания Benjamin Moore го въвеждат като стандарт за боите си десетилетия преди ОЙКОС. нямаше да се заяждам с теб но даваш супер грешни съвети на lacosste едва ли не да си бутне къщата.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "каква боя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: