Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Киррил - специалист
Трябва да се види какво е дадено на чертежите. Имам съмнение, че живеещите от горе са поставили кухня в хола си и от там са проблемите.
Ако това е "хол" както е написано, то много тесен бре... с тези чупки :?
Автора на темата нещо изчезна...
kozl - майстор
Да....
Подплашихме автора за незаконност и сега първият му пост вероятно ще остане и единствен.
Може би Строителят е направил промени в проекта :? Може и да ги е узаконил така :?
И как да се постъпи в такава ситуация :?
Отказване от сделката или габърчето в гъ3а :?

А може авторът да е замесен в промените и да не споменава за това, а това пак си е габърче в ....... :roll:
chapara - майстор
пон май 13, 2024 9:55 pmchapara написа:
Не е истина👽
Какво е това смачканото оранжево и каква му е ролята? Това е напълно незаконно положение, извикайте проектанта задължително, да обясни идеята си!
После ще го измислим, но кой промени статута на помещенията и Ви открадна площ, защото може и да е самоправство. Дано не сте вие?
Пети пост в темата, надушвам ги като белгийска овчарка😁
MamaMy - майстор
Аз пък никъде не видях следи от този окачен таван. Все ми се струва, че темата е чесало. :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 15, 2024 3:06 pmMamaMy написа:
Аз пък никъде не видях следи от този окачен таван. Все ми се струва, че темата е чесало. :?
Аз увеличих, за да видя кабела и ми се мяркат следи от окачвачи, може би, но си е чесало, де. Метна я и изчезна
MamaMy - майстор
Гледай по тухлите. То ако е имало картон най-малкото да са драснали бяло по някоя тухла. Да ама не. Като нови са, а едва ли са мити. Иначе по бетона има тук там някакви следи, но нали и инсталацията били преправяли, може да са били фиби.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
На това много актове му липсват, ще ми се да се появи щастливият новодомец и да захрани с още снимки
kozl - майстор
пон май 13, 2024 8:33 pmBastor написа:
решаваме да разкараме окачен таван, гипскартон и да минем към тухли, преправим ел.инсталация че да е удобна и да стане по-"масивно" положението.

Аз пък от цитирания текст си мисля, че вътрешните стени са били ГК и след това зидани с тухли, та да стане ""масивно" положението" :?

Тема "Изненадващ канал над хол - съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: