• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
samisam - напреднал
Здравейте
Предстои ми ремонт на дограма. Намислил съм да изчистя стария маджун и да го заемня със силикон. На места обаче е здрав и не се предава. Някои има ли опит с химикали или нагряване или кой знае с какво..
Благодаря
Сам
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Маха се само механично. Помагаш си с длето тънко или шпакла и внимателно, че ако напънеш подходящо и заминава стъклото.
samisam - напреднал
Явно само стъргане.
После силикон предполагам, защото маджуна е демоде.
Съвет за силикон евентуално?
velsi - Почетен майстор
Силикон бял. Обикновен, не акрилен. Щото през прозрачния си личат разните мизерии и стои много грозно.
Стефан - майстор
samisam написа:
После силикон предполагам, защото маджуна е демоде.
Съвет за силикон евентуално?
Имай едно нещо в предвид - силикона създава напрежение при втвърдяване. При мен някои от стъклата се напукаха преди доста години.
samisam - напреднал
velsi написа:
Силикон бял. Обикновен, не акрилен. Щото през прозрачния си личат разните мизерии и стои много грозно.
А под стъклото да слагам ли? Не по цялото протежение, ама поне на 3 места, за да не ляка директно на дървото.
И малко рискувам да се отклоня леко, ама боя да препоръчате?
Хаусдоктор ми беше препоръчал Леко специал, но за вън дали е подходяща или с автоемайлак? С валяче с велур става приемливо добре.
trix - специалист
при махането на маджуна трябва да внимаваш там където са пирончетата(точно там се чупи стъклото),като го усетиш или се покаже,с клещите.Може при съхненето на силикона да повдигнеш рамката отдолу(ако са били увиснали прозорците,ще се изправят - силикона ще държи дървената рамка за стъклото и ще могат да се отварят лесно) :wink:
Последна промяна от trix на пон май 17, 2010 3:44 am, променено общо 1 път.
nihonjin - специалист
samisam написа:
Здравейте
Предстои ми ремонт на дограма. Намислил съм да изчистя стария маджун и да го заемня със силикон. На места обаче е здрав и не се предава. Някои има ли опит с химикали или нагряване или кой знае с какво..
Благодаря
Сам
Правил съм го това; от 25 стъкла счупих 8. Дано ти да си по късметлия, или маджуна ти да не е здрав като моя. Иначе начина е с длето и малко чукче. После аз ползвах така наречения акрилен уплътнител, дето се боядисва и съм много доволен. Под стъклата сложи санитарен силикон поне на долната хоризонтална част на рамката, понеже там от конденза се просмуква вода и рамката гние. И по цялата обиколка да сложиш няма да сбъркаш - аз така съм си залепил стъклопакет вместо единични стъкла на вътрешните рамки.

Успех в начинанието!
samisam - напреднал
nihonjin написа:
samisam написа:
Здравейте
Предстои ми ремонт на дограма. Намислил съм да изчистя стария маджун и да го заемня със силикон. На места обаче е здрав и не се предава. Някои има ли опит с химикали или нагряване или кой знае с какво..
Благодаря
Сам
Правил съм го това; от 25 стъкла счупих 8. Дано ти да си по късметлия, или маджуна ти да не е здрав като моя. Иначе начина е с длето и малко чукче. После аз ползвах така наречения акрилен уплътнител, дето се боядисва и съм много доволен. Под стъклата сложи санитарен силикон поне на долната хоризонтална част на рамката, понеже там от конденза се просмуква вода и рамката гние. И по цялата обиколка да сложиш няма да сбъркаш - аз така съм си залепил стъклопакет вместо единични стъкла на вътрешните рамки.

Успех в начинанието!
Здравей,
Това последното не го разбрах. Направил си нещо като стъклопакет или самия стъклопакет си залепил?
Илиян Илиев™ - майстор
Стефан написа:
samisam написа:
После силикон предполагам, защото маджуна е демоде.
Съвет за силикон евентуално?
Имай едно нещо в предвид - силикона създава напрежение при втвърдяване. При мен някои от стъклата се напукаха преди доста години.
Стефане, какви са тия глупости? Ти разгледа ли от какво точно се напукаха стъклата или ей така реши да ръсиш простотии колкото за лафмоабета.
  • 1
  • 2

Тема "Как да отстраня стария маджун?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: