Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте.Първо се извинявам ако има такава теми,но нещо не мога да се справя с търсачката.

Предстои ми основен ремонт и смяна на цялата дограма.Апартамента е тухлен и изложението му е източно.Въпроса ми е каква дограма е по- добре да сложа - алуминиева или PVC?
Четох доста противоречиви мнение и за двете.Моят избор по-скоро клони към цветна алуминиева дограма с прекъснат термомост.
Какво е вашето мнение?
Благодаря предварително :respekt:
piron45 - майстор
Препоръчвам ти ПВЦ ако искаш да ти е топло. Каквито и прекъснати термостати да ти обещават алуминия си държи студено. Избора на ПВЦ е голям и зависи какви пари можеш да отделиш за това. Естествено Саламандър е най добрата , но и най скъпата ако е оригинална.

А иначе пишеш " дограма" в търсачката и ще ти излязат доста теми по въпроса.
Успех
me_against - специалист
Вземи си ПВЦ профил. Не е нужно да затваряш пари в AL, тъй като профила е само 20% от цялата площ на прозареца. Вече ПВЦ-то е с добра качество. Подбери си добре марката и фирмата. Внимавай дали профила има отвори против конденз. От стъклопакета зависи колко конденз и колко топло ще ти бъде. На пазара вече предлагат и троен стъклопакет на добри цени с добри шумоизолационни свойства. :-D
torbalan написа:
дървена :)
Това е истината :-D
ЧефоС - специалист
Въпроса е многократно дъвкан тук. Аз съм за алуминиева. Пластмасата старее с времето, измята се, променя си цвета, и т.н.
ЧефоС написа:
Въпроса е многократно дъвкан тук. Аз съм за алуминиева. Пластмасата старее с времето, измята се, променя си цвета, и т.н.
Дай линк да чета,защото нещо не се справям с търсачката :?
bobibobi79 - специалист
Аз в апартамента имам на едната фасада дървена,на другата пвц.
Определено дървото е по добрия избор стига да е направена качествено,но е и 4 до 5 пъти по скъпа.Като се има в предвид съотношението цена- качество то пластмасата е добър избор.
torbalan - Дървен философ
моята е дървена...
миналото лято, като ми я слагаха, беше 220 лева на кв. метър...
не знам на кой му е скъпои на кой евтино...

и съм доволен от това, което са ми изработили...
от трислойни лепени греди е, чамова...
velsi - Почетен майстор
Не си слагай алуминиева, за да не ревеш после!

Тема "Съвет относно дограма Alu или PVC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: