Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
velsi - Почетен майстор
Грес е по-добрия вариант. Напръскай ги. Освен пантите напръскай и всички достъпни места по механизма за отваряне. Не забравяй горната част на крилото.
pavkatay - майстор
Почти съм сигурен,че не скърцат самите панти, а капачките им се трият една в друга и скърцат.
EDI - майстор
Аз имам два прозореца с профил РЕХАУ, имитаци яна дърво.Сложих ги обаче през 2004 г., с двоен механизъм са, мисля, че на обкова пишеше РОТО.До сега никакви проблеми с тях.Възможно е, през онези години профила да е бил от по-добри материали, защото когато си търсих фирма, в Ямбол всички тогава ми казаха, че трябва да чакам да доставят профила, нямало на склад и тогава си ги поръчах в Сливен, като дори ми излязоха по-евтини от обявената в Ямбол цена.
valmet - специалист
pavkatay написа:
Почти съм сигурен,че не скърцат самите панти, а капачките им се трият една в друга и скърцат.
Павка,за съжаление не са капачките(ако имаш предвид пластмасовите капачки в/у самите панти).Ще се наложи да следвам съвета на Velsi,но след празниците :-D
tazz77 - напреднал
Преди 10 године сложих АЛ. в хола! След година на целия апартамент боднах ПВС и сега ме е яд та яд! Как го измислихте тая пладмаса да става за дограма!? :x Държала била по-топло...ДА с 0.005 градуса! За 8 години трипъти са идвали да коригират панти и един път напасваха клинчетата на отваряемия прозорци! Дръжките и до ден днешен се затварят адски трудно! На АЛЛ. този проблем отсъства! Няколко пъти при отваряне на механизма ми се случва прозореца да увисне само на долната панта...Добре че има простор та да го държи! Какво я държи тая пласмаса в същност...ламаринка от капачки в „п„ профил! Всеки маъстор ще ти хвали ПВЦ то много ясно! Реже се са секунда и се лепи за две! Лесно им било...... А да неговорим на един приятел след пожар какъж ужас бе от запалената дограма! Сажди 4 етажа нагоре!!! За дървото.....няма какво да говорим-имаш ли пари слагай него!
velsi - Почетен майстор
Това, че у вас някой си е оставил ръцете няма как да компрометира цялата система.
pavkatay - майстор
velsi написа:
Това, че у вас някой си е оставил ръцете няма как да компрометира цялата система.
=D>
Благодаря за съветите.Поръчах петкамерна Rehau(златен дъб) с обков на Мако.Стъклопакета е четири сезона,каквото и да означава това:)
kalin72 - майстор
gsimania написа:
Благодаря за съветите.Поръчах петкамерна Rehau(златен дъб) с обков на Мако.Стъклопакета е четири сезона,каквото и да означава това:)
Коя е фирмата, монтажа качествено ли бе направен? Предстои ми поставяне на дограма в Брезник, затова питам :)
kalin72 написа:
gsimania написа:
Благодаря за съветите.Поръчах петкамерна Rehau(златен дъб) с обков на Мако.Стъклопакета е четири сезона,каквото и да означава това:)
Коя е фирмата, монтажа качествено ли бе направен? Предстои ми поставяне на дограма в Брезник, затова питам :)
Апартамента е в Радомир.Ако имаш път натам мога да ти покажа как се получи.Това ми е телефона 0899183108 Юлиян

Тема "Съвет относно дограма Alu или PVC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: