Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Тани - модератор
А с каква лента ги шпакловаш? Аз откакто ползвам хартиена за тях въобще не ги режа!
valmet - специалист
Тани написа:
А с каква лента ги шпакловаш? Аз откакто ползвам хартиена за тях въобще не ги режа!
Тани,с риск да разбуня духовете,понеже много "специалисти" има в нета,ти отговарям.
По принцип на първа ръка със стъклофазерна лента и фюген.Преди няколко години,стъклофазерната на фаски и фабрични фуги,дори съм я шпакловал на първа ръка със сатен.Да,и с хартиена на фаските съм работил,но в последно време и при хартиената излязоха ментаци-твърда и трудна за обработка.Скарата никога не съм я правил двойна,но за сметка на това окачвачите са през 50-55 см,а в баня CD профилите са през 40 см на предстенната обшивка.С колегата ми обичаме да влагаме повече "желязо".
Смело мога да заявя,че напукване или някакви други проблеми не съм имал.
vvventsi - специалист
И моя фото апарат ги прави тия петна и аз съм се чудел защо.
valmet - специалист
И за да не съм голословен в част от написаното по-горе от мен,ето и току-що направена скара:
Изображение
Тани - модератор
И какво точно постигаш с това? Кнауф препоръчва 1 (ЕДИН !!!) окачвач на профил за такава височина на стената! Не винаги по-здравото е по-добре! Идеята е да се получи "плаваща" обшивка , която да не поема всички движения на сградата , а от друга страна да не предава своите движения . Колкото повече излишни железарии и окачвания, толкова по-зле , въпреки , че първосигнално изглежда обратно!

ПП Ако беше направил скарата през 40см. с по един окачвач на профил щеше да стане по-здраво, по-евтино и по-бързо!
valmet - специалист
Тани,от години си работим така.Важното е,че до сега не съм имал повиквания за рекламация.Другото не ме вълнува.
Между другото,не бих се доверил само на един окачвач на профил,поне за сега.Твърде меки са профилите.Снимката със скарата е от днес,във вкъщи.В мазето намерих няколко профила,останали от "бума на строителството".Разликата в ламарината е огромна.Мислиш ли,че ако до сега съм имал проблем с този вид скара,ще си го направя така и вкъщи? :wink:
Иначе и ти си прав.
Хайде да продължавам!

Тема "Фотоапарат Sony DSC-S 600" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: