• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 48
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
profesionalist_wood - майстор
:partyman:
dimitrof - напреднал
Allan написа:
Пробвах на няколко ножа пастата, получи се огледален блясък. :partyman: :drinkers:
Със, без масло (кое чака да изсъхне първо, че нещо се обърках), на кожа или дънки?
Allan - специалист
Значи аз пробвах така: на половината мека кожа на строба капнах масло, изчаках да изсъхне и намазах на тънък слой цялата кожа със пастата и почнах със опитите. От страната на маслото пастата изсъхва по-бавно от другата (според мен маслото се слага да не изсъхне пастата).
Надявам се да съм помогнал.
Bradley - специалист
https://www.youtube.com/watch?v=Y5i8RBl ... StefanWolf

заточване на нож за дърводелско ренде
Allan - специалист
Брадли, гледах кличета от канала ти за Кондор Родан, хареса ми и си взех един. Понеже напоследък конвекса ми харесва, го конвексирах и Кондора. Според мен стана много по-добре от преди.

ПП Забелязах че на едно енланче не му се отрази добре конвекса, бая го мъчих не ще да бръсне и това е. Някой да има някъкви мнения, сигурно ще го препрофилирам пак на вторичен скос ако стане (проба-грешка).
Bradley - специалист
още един видео клип със заточване на бръснач, включващ уелска шиста като основен камък

"Llyn Melynllyn"
Bradley - специалист
Нова уелска шиста в точиларския арсенал

Изображение
Изображение
Allan - специалист
Честито.
Май ще ти трябва склад за всичките тия камъни.
Bradley - специалист
https://www.youtube.com/watch?v=vpjd2u9 ... StefanWolf

японски водни камъни 4000 и 8000 и кован на ръка японски тип кухненски нож
keymaker - специалист
Я сега да питам лекичко, приготвил съм един яспис за рязане с идеята да стане на камък за точене.
Някой да има наблюдения?
Като го гледам по скоро само ще заглажда без да е особено агресивен към остриетата, но заради немалката си твърдост би трябвало да не са му проблем над 60HRC.
Не пие нищо ( за разлика от мен) :lol:
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 48

Тема "Всичко за заточването" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: