Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
boltik - специалист
Защо не направиш рекламация?Или то в БГ такава дума няма :?
panalov - специалист
Рекламация не се знае дали може да направи ,но поне да каже от коя фабрика е паркета и от коя фирма го е купил за да предпази бъдещи клиенти от подобно нещо.
chanteuse - помощник
Паркета купих от ПОЛЕКС - София - бул Христо Ботев 85
chanteuse - помощник
Обаче друга фирма ми го редиха, защото тия от ПОЛЕКС искаха да ми го лепят, а аз не исках да е лепен. Лепеният не може да се вади и пренарежда, а се кърти и хвърля.
Е, аз все пак го изхвърлих но...поради дървояди, а не от теч или старост... :cry:
agj - майстор
Темата е доста стара ,затова реших че е добре отново да попитам за препарат който ще ми помогне!Надявам се че през изтеклия дълъг период от време , някой е успял да открия ефикасно средство против тия гадове!
Паркета ми е циклен миналата година, преди цикленото по него никъде нямаше проядоно. Сега се наложи да местя гардероба и открих купчинка стърготина с няколко дупки само на едно от парчетата на паркета.
Прикачен файл:
IMG_92473.JPG
Прикачен файл:
IMG_92863.JPG
Прикачен файл:
IMG_92893.JPG
Предполагам че в моя случай , поставяне на преперат през дупките е най доброто решение.
pavlina_gg - напреднал
Точно навреме я виждам тази тема! :)
И аз съм в процес на търсене на препарат против дървояди,
защото чувам от известно време насам как един-два апетитно
си похапват от дивана и гардероба.
Ако открия нещо ефикасно, ще пиша.
agj - майстор
Аз си купих Лигносан 30 МЕК !Две шишенца по 25мл. точно ми стигнаха за две обработки през 24 часа. Вкарах препарата разреден с 15мл. вода, със спринцовка в дупките!
Снощи беше тихо :) Дано да съм уморил гадината!
jess777 - помощник
следващият път пробвай с имрегнант
Whiskey - специалист
Здравейте колеги,
Имам следното питане - дървен таван на стара къща, доста наяден от дървояд през годините, като дейността си продължава. С химия трудно ще ги уморя, ще трябва здраво пръскане и мазане. Идеята ми е дали е възможно гадинките да бъдат просто запечатани вътре, ако се лакира с някакъв много твърд лак. Ако трябва 2-3 ръце. Хипотетично може да мина с кит преди това, но не държа, става дума за избено помещение. Кои са най-твърдите видове лак и как да се ориентирам какъв би ми свършил работа?
EDI - майстор
Най-твърди са полиуретановите, но ми се струва, че няма да има резултат.Не можеш за запечаташ отвсякъде гредите.

Тема "Препарат срещу дървояди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: