Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
jekasus - майстор
Домолит на изомат - 75 g на 25 kg цимент за мазилки. http://www.isomat.bg/%D0%9D%D0%B0%D0%BF ... a.tpl.html
kuuuuuul - майстор
Аз го бъркам 4:1(пясък:цимент до 5:1) + пластификатор.Първо слагаш водата(по малко от необходимото) пластификатора,цимента и тогава пясъка,добавяш и вода до достигане на нужната консистенция.Сито с 3-4мм мрежа е добре.Мажа първо като хастар за изправяне и след това шпакловам с шпакловка за топлоизолации,за фино с фина цим. шпакловка на Изомакс.Тук може да видиш viewtopic.php?f=15&t=14712&start=100
tzetzo160 - специалист
Темата съм ти я чел няколко пъти! Свалям ти шапка направо :prayer: Извинявам се за глупавия въпрос, но срам не срам ще питам :) Какво ще рече като "хастар"? Максимално тънко, колкото все пак да е изравнена стената, но без излишно наслагване на материал и дебелина ли? А за разтвора - значи първо забърквам нешо като мляко от цимента, водата и химията и чак след това почвам да добавям от пясъка.
jekasus - майстор
tzetzo160 написа:
Какво ще рече като "хастар"?
Едно време, сега никой не прави почти -
Хастар - първи слой мазилка, да се изравни кривите стени, че вятъра постоянно мятал отвеса на зидарите :-D
Фина - втори слой мазилка с пресят пясък, отпадна, като навлязоха гипсови шпакловки(поне така мисля :? )
kuuuuuul - майстор
+1 Хастара си е мазилка но по груба, не се пердаши а се изтегля с мастара по майките.Този начин е по трудоемък но стените стават по прави(според мене).За бъркането добре си разбрал,важното е да сложиш добавката директно във водата,не че не може и после но ще ти стане рядък разтвора тъй като тя го отпуска и ще трябва да добавяш още материал за който няма да има място.
П.П. Забравих да допълня че слагах в разтвора и по една кофа перлит.

Прикачен файл

103_0377.JPG
103_0377.JPG (105.19 KиБ) Видяна 5709 пъти

Прикачен файл

103_0379.JPG
103_0379.JPG (108.42 KиБ) Видяна 5709 пъти
tzetzo160 - специалист
Щом при хастара го няма натискането, което при изпердашването може да доведе до хлътвания на места - да така вероятноста да получа една равнина е по-голяма :) Но при положение, че не се пердаши, не се ли намалява здравината на мазилката в последствие и не се ли финосва по-трудно в последствие? Сега като прочетох за перлита, се замислям дали и аз да не сложа. Иначе като съотношение, тази една кофа колко е към останалото. Може би за сметка на пясъка идва.
kuuuuuul - майстор
Да,за сметка на пясъка.Не съм забелязал проблемите за които предполагаш.
tzetzo160 - специалист
Остава да пробвам и да видя какво ще излезне :) Благодаря много за помоща!
nikolson - майстор
Я да питам. Ще правя мазилка на външна стена, та ще ми трябва 0.5м3 разтвор. Колко пясък, цимент и заместител да купя? Забъркването ще мога ли да го направя на плочника?
kuuuuuul - майстор
По пътя на логиката 0.5м3 са около 8 колички,една количка 4кофи пясък и една кофа цимент (1/2 торба от 25кг= 12.5кг) или 0.5м3 пясък+ 4-5 торби цимент + 5х100мл пластификатор =0.5л.Пластификатора може спокойно да го увеличиш двойно за да лепи по добре.Трябва да стане и на ръка да бъркаш,предлагам следната последователност,правиш бъркалото от пясък, по средата разбъркваш водата и цимента,добавяш пластификатора и разбъркваш с пясъка или в кофа с вода добавяш пластификатора и тогава в бъркалото.

Тема "Въпрос за варов разтвор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: