• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
impressionistus - напреднал
Хубаво си решил-марково,аз преди година купих ъглошлайф от Метро,гледах да е евтин и толкова го ползвах,изгоря като рязах един варел...
Kumay - майстор
За N-ти път повтарям - НЯМА ЗНАЧЕНИЕ КЪДЕ СЕ СГЛОБЯВА МАШИНАТА!
Частите са от цял свят! Няма производител, който да не ползва външни доставчици за детайли.
От информацията, която имам HR2470 се прави САМО в Китай! Никога не се е правил другаде!
D25133K се прави в Чехия. За Метабото - правят от Спарки в Ловеч някой модел за тях, но не знам кой! :lol:
За домашни цели ти препоръчвам да избереш между Макита HR2470, DeWAlt D25133K или Kress модела с най-ниска цена. Няма да те подведат.
Оглеждай се тези дни за оферти на "Black Friday"
karoto - специалист
Моята Макита е HR2020 и съм я смазал от работа и не мърда просто много съм доволен от нея :-D на нея пише, че е Джапанайска :-D
Kumay - майстор
karoto написа:
Моята Макакита е 2020 и съм я смазал от работа и не мърда просто много съм доволен от нея :-D на нея пише, че е Джапанайска :-D
Пише "Made in Japan" или "Anjo, Aichi Japan"? :wink:
karoto - специалист
Kumay написа:
karoto написа:
Моята Макакита е 2020 и съм я смазал от работа и не мърда просто много съм доволен от нея :-D на нея пише, че е Джапанайска :-D
Пише "Made in Japan" или "Anjo, Aichi Japan"? :wink:
Второто :?
stonesour - специалист
а защо ти е "вечен" перфоратор /и има ли такова животно в днешния консуматорски свят/ за домашна употреба, още повече, че не си ползвал досега, което предполага, че едва ли ще го ползваш често и натоварваш за дълго в бъдеще? 300+ лева за перфоратор са пари, които си струва човек да даде, ако си изкарва хляба с него.
с баща ми си взехме един лекичък зелен бош за 150 кинта на промоция и впоследствие един по-тежък айнхел пак на промоция за около 120 кинта и каквото е имало за дупчене и къртене, на вилата, в къщата на село и двата апартамента сме си го свършили сами. а не е като да не направихме 4 бани и предстои пета. с изключение на дупката за един мръсен канал в 50 см бутобетон с речен камък, ама за там си трябваше тежка техника.
Kumay - майстор
karoto написа:
Kumay написа:
karoto написа:
Моята Макакита е 2020 и съм я смазал от работа и не мърда просто много съм доволен от нея :-D на нея пише, че е Джапанайска :-D
Пише "Made in Japan" или "Anjo, Aichi Japan"? :wink:
Второто :?
Made in China! :wink:
Avas_co - майстор
ZEDYCUS написа:
От мен още един глас за Макита 2470, моята е на 5 години преди месец само я профилактираха и смазаха, поради мои нереални притеснения. Пробивал съм много с нея, основно 12мм анкери и два ремонта на банята и кухнята с леки къртежи. Това ,че е произведена в Китай не ме бърка и притеснява. Напоследък имам наблюдения от фирми в промишлената зона в Раковски. При тях се произвеждат много части за скоростни кутии и водни помпи(и не само) за Ферари, Порше и така нататък, тез хора които ще си купят супер автомобил, дано нямат като твоите притеснения. :-D
За другите не мога да кажа нищо, нямам лични впечатления. :partyman:
Хм, и моите са наказвани на над 90 процента с 12-ки, пък си мислих, че основно тях ги ползваме в моята област(анкерни болтове 12 мм.).
Kirilpm - специалист
Само да попитам леко извън темата,какво разбирате под анкер 12,стебло на шпилката 12мм или отвор в бетона 12мм?В моя занаят анкер 12 също се използва често(12мм болт/шпилка) за застопоряване на разните му машини,лебедки и подемници,заради тези отвори си взех перфоратор.До преди няколко години пробивах такива отвори с ловешка дрелка и завивах болтовете с същата :irre:
Предполагам че макитата ще е перфектна за тази задача,а цената и е много добра.Аз дълго време пробивах с китайско копие на тази макита и докато не реших да къртя с нея не съм имал никакви проблеми.
ZEDYCUS - майстор
Изображение И за двете се подразбира, резбата е 12мм(М12)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Избор на перфоратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: