Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
piron45 - майстор
Колеги, предстои ми шпакловка на ГК та въпроса ми е :
По кое време е редно да се монтират подпрозоречните дъски.Взел съм пластмасови и се чудя преди или след шпакловката да ги лепя ? :?
Последна промяна от piron45 на пон сеп 27, 2010 9:16 am, променено общо 2 пъти.
pavkatay - майстор
Точното време е преди монтажа на прозорците :wink:
piron45 - майстор
Прозорците са ПВЦ и са монтирани, както и сайдинга отвън. Обърнал съм ги с ГК като остана само долната страна за подпрозоречната дъска. Вероятно съм сгрешил и е трябвало да направя друго ,но нали съм Пишман майстор :lol:
Pooh - майстор
Крайно време е да ги монтираш тогава. Иначе ще трябва да минаваш втори път за фугата под тях.
piron45 - майстор
Благодаря момчета, така и ще направя. :partyman:
piron45 - майстор
Колеги, за да не пускам нова тема ще питам отново тук.
Оказа се че основен ремонт на 30год. баня хич не било лесно. Наложи се да изтърбуша и пода и стените че мазилката под старите плочки се ронеше. Направих нова замазка на пода като и сложих дори и 5см. стиропор за под за изолация / не знам дали ще има ефект, но ми остана от стаите/. В момента довършвам мазането на стените с вароциментов разтвор. Мазилката стяга още на другия ден. Та новият въпрос който възниква е: - Трябва ли да чакам някакво време стените да съхнат преди да започна да лепя плочките ?
ebahti - майстор
Практиката показва че може да лепиш на другия ден... но не е лошо ако имаш възможност да поизчакаш да позасъхнат 2,3 дена :idea:
piron45 - майстор
Благодаря колега, няма да ми е проблем да изчакам няколко дни.

Тема "НОВ Въпрос от пишман майстор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: