Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Bechev - специалист
Здравейте!Предстои ми довършителния етап от изграждането на преградна стена от ГК с плъзг.врати,но трябва да запълня няколко доста дълбоки места в стената до ГК.Проблем ли ще е,ако се запълнят с варо-циментова мазилка?Ето една снимка на едно от местата,но е правена с моб.телефон.От другата страна на стената е покрай картона по даете стени и тавана с широчона около 10 см и дълбочана 3см.

Прикачен файл

DSC00533.JPG
DSC00533.JPG (25.52 KиБ) Видяна 3545 пъти
Bechev - специалист
Е-е-е-е майстори какво става?Да мажа или не?
asinka - специалист
ами, аз не съм майстор, но в момента и в къщи се борим с един гипскартон(ние спечелихме)!
Препоръката ми е да не ползваш варо-циментов разтвор, а фюгилфьолер (дано точно да го написах) или някакъв тип циментова мазилка-на вебер примерно.
W123 - специалист
asinka написа:
... фюгилфьолер (дано точно да го написах) ...
Тц,не успя да го познаеш.Казва се фюгенфюлер,за по-лесно използвай "фугопълнител лек" :-D

Към колегата-теракол на две ръце или гипсова мазилка или каквото имаш под ръка,и без това ще се прешпаклова цялата стена барабар с картона.Варовата мазилка ще има да я чаааакаш да изсъхне...
masterval - майстор
Не знам, какъв е тоя фюрер-фюрер, но в-ц мазилка, иначе казано, кереч, на това място ще изсъхне за един ден.
CASA - специалист
Колега съветвам те да използваш обикновен гипс.Почисти хубаво дупката,малко грунд,ако е много ронлива основата и после слагаш гипса и го заглаждаш.До 5 мин е стегнал здраво.Успех
FMaster - специалист
Има и още по ефективен начин, монтажна пяна за дограма и след 24 часа си я изрязваш оформяш и продължаваш с бачкането по стените!
... леко , чисто, здраво и носи на всякакви мазилки, шпакловки и замазки ...
Успех!
Bechev - специалист
Оправих нещата с един чувал и половина в.ц.мазилка.Стана добре сега ще трябва да шпакловам,но започнах с корекцията на прозорците и вратите защото пристигна дограмата. :cool: :-D

Тема "Проблем ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: