Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
masterval - майстор
Беше отдавна, тогава го купувахме на ул. Черковна, след сфетофара с Оборище имаше магазин на Киров, до него го продаваха. Предполагам, че го има и другаде. Да ме убиеш, не помня марката, но там ще те упътят.
Намазваше се изделието, налагаше се върху гранита, отделя се и се изчакваше 7 минути да "глътне" въздух. След това се залепя и - това е.
Понеже е в салами, няма отворено време, все едно е силикон.
Тогава не ни се вярваше и само си викахме дано някак да минат двете години, дето дадохме гаранция на буквите. А те още са си там...
8180 - майстор
Мерси,
masterval написа:
Тогава не ни се вярваше и само си викахме дано някак да минат двете години, дето дадохме гаранция на буквите. А те още са си там...
Сега пък аз съм така :)
nautilus33 - майстор
Темата е доста стара, но понеже е "въпрос за гранит", та реших да попитам тук, вместо да отварям нова :)
Взех си едно хаванче от гранит, и ме интересува как да разбра дали наистина е от гранит или от нещо друго, поне малко ме съмнява.

ПП Честно казано не се сещам кога за последно съм виждал гранит, но...
lov - майстор
Ми снимай го и го покажи но не само полираната част. Гранита не е с чакт толкова много шарении по него макар че внасят от на майната си най различни екзотични разцветки. Между впрочем доста силен неодимов магнит се лепи на тези най шарените гранити. :)
nautilus33 - майстор
Надявам се, че се вижда добре. Опитах без светкавица, но се размазват.

Изображение

Изображение
lov - майстор
Да ще чист гранит си е и не знам защо у нас е насадено едно такова мнение че камъка е труден зс обработка и едва ли не всеки глеада та те метне.
nautilus33 - майстор
Супер. Значи е гранит :)
Понеже отделяше малки частици каот познах да го ползвам, но после прочетох, че трябва да се счука ориз, за да се отделят малките частици, които при оработката са се разхлабили, но не са паднали.

Тема "Въпрос за гранит" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: