• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте. Поздравления за сайта и форума (страхотно местенце).
Планувал съм освежаване на коридора с теракот, който мисля сам да слагам. Предстои ми закупуване на машинка за рязане на плочки като цените в железариите около мен варират от 45 лв до около 60-тина. За мен това никак не е малка сума, а и искам да взема такава, която да ми върши работа и да имам идея какво купувам, а не просто да се оставя на преценката на продавача. С други думи - има ли нережещи машинки? :) ... или нещо, което трябва да се съобрази при покупката на такава ... ?

И още нещо ... един от моделите разполагаше с приставка за рязане на кръгове в плочките. Има ли друг вариант за изрязване на такива или това прави тази машинка фаворит? (цена 57лв.) :) ... Предварително благодаря за съветите ...
Тани - модератор
Ами аз не съм специалист и еднственото което ми идва наум е , че една от машините с които съм рязал имаше доста голям луфт на режещата част и понякога в единия край на плочката беше 165 мм ,а в другия 167 :?

Това за мен би било определящо- минимални луфтове на режещата част и по здрава конструкция за запазване на малките луфтове и впоследствие!
masteradmin - майстор
Приставката за кръгове не става за нищо - спокойно може да я изхвърлиш. Най лесно се режат кръговете с бормашина и боркорона, а ако са много големи просто режеш плочката на 2 и с конски клещи трошиш докато стигнеш очертанието.
homealone - специалист
вече пуснах друга тема, но видях че тук сте започнали
каква е цената на такава машинка и къде я има
zdraweite.az sam maistor oblicovki i nastilki i prosto mi stana smeshno dokato cheta i waprosa i otgowora.wjarno e che mashinkata za otvori e pochti neprilojima,izpolzwa se w kraen sluchai samo za malokalibren fajans!kragli otvori ne se prawjat i chrez rjazane na plochata!celijat estetichen efekt se gubi...nai lesnijat i barz nachin za prawene na otvori e s ugloshlaif sas diamanten disk za suho rjazane...prawjat se njakolko razreza dokato se razkrie otvor po malak ot neobhodimija ni,sled toba se dooformja s armaturni klesti,kolkoto po malki tolkowa po dobre...no opredeleno ako najamate opit ne wi preporachwam da probwate tova.kolkoto do mashinkite za rjazane koito spomenawate ot 40-60 lewa ,naistina ne wijdam smisal ot tjah...izwarlete gi :) ste se skapjat barzo ,a i ne wjarwam che ste rejat granitogres primerno:)nai dobrija nachin da razreshite wsichki tezi problemi e...naemete si maistor:)
velsi - Почетен майстор
Добре дошъл във форума, майсторе! Май не си обърнал внимание, че тука е форум "Направи САМ". Имай това предвид все пак. Иначе благодарим за ценните съвети.
И още нещо: пиши на кирилица!
chenks - специалист
Ако мислиш, че ще ти излезе по-евтино да си направиш плочките сам - отдели половината цена за майстор и си купи хубав инструмент, защото ако ти се получи добре, може да захванеш нов занаят. Клиенти много.
Аз лично ползвам подобна машина - с диамантен диск и подаване на вода за по-лесно рязане - без прах и съхраняване живота на диска.
Реже дебели и здрави плочки плюс гранит като халва.

Прикачен файл

tc1.jpg
tc1.jpg (7.53 KиБ) Видяна 29483 пъти

Прикачен файл

tc2.jpg
tc2.jpg (18.82 KиБ) Видяна 29483 пъти
trademark - напреднал
chenks написа:
Ако мислиш, че ще ти излезе по-евтино да си направиш плочките сам - отдели половината цена за майстор и си купи хубав инструмент, защото ако ти се получи добре, може да захванеш нов занаят. Клиенти много.
Аз лично ползвам подобна машина - с диамантен диск и подаване на вода за по-лесно рязане - без прах и съхраняване живота на диска.
Реже дебели и здрави плочки плюс гранит като халва.
Заинтригува ме дай някакъв модел на тази машинка или поне кажи
от къде може да се закупи
Благодаря предварително
chenks - специалист
Това намерих за България, незнам колко са качествени. Виждам, че не са толкова мощни, но предполагам, че ще вършат хубава работа.

11 Yanko Sakazov Str.

4004 Plovdiv, Bulgaria

Tel: ++359 32 644419, Fax: ++359 32 644199
http://www.nobella.dir.bg/

Това е друг търговец
http://www.sandkltd.com/?go=products&lang=bg
крум - специалист
Аз ползвах една такава за моите плочки. Страшно съм доволен - много прецизна машина. Марката е Walter, модела - не го знам. Взех я на заем от един приятел, като му обещах да му купя диск. Той твърди, че цената и е около 350 лв.

Впечатленията ми са както следва: никакъв прах, мазно и точно рязане (размера на всичките отрязани плочки беше еднакъв - никакви разминавания), минимални повреди на гланца (изхвърлил съм само 2 плочки, при това заради моя перфекционизъм).
Накрая като ги наредих се оказа, че е станала перфектна права линия от страната на сряза.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Машинка за рязане на плочки ! - има ли значение каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: