Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
silllveto - Майсторица
Те просто имат насадено в главата, че задължително задължително трябва да имаш подов сифон и съответно без плочки не може да се мине
.
Да, Ники, не е задължително да има сифон. Във Франция например брат ми разправяше как се бута в една душ кабина, а иначе банята си е точно тоалетна стая, без сифон. Не казвам, че е удобно, а че е възможно. :)
niki_sap - специалист
Нещо се е скапал форума (или може би моя интернет) и пиша по няколко пъти без да имам връзка, но какт и да е.

Исках а кажа, че и за мен душкабината не е никак удобно пособие, но има хора, които дават хиляди левове за такива. А си имат сифони. Просто тук става дума какво е най-лесно изпълнимо и съответно достатъчно удобно, когато имаш ограничението на гредоред.
Живял съм известно време в такава къща, но не с душкабина, а с вана с най-обикновено перде. Да, при всяко къпане имаше по малко вода извън ваната, но никога не е имало каквито и да било проблеми с течове, сигурен съм. Банята беше с малък прозорец и се проветрщбваше много лесно. Та просто си държа на мнението, че когато имаш гредоред въобще не е нужно да се занимаваш със сложни изпълнения на плочки върху дюшемета и т.н.
маречков - специалист
Гледам темата се вдигна пак. Та, при мен след сваляне на боята се оказа, че дюшемето е от кавак/топола, абе някво меко дърво и е загнило, т.е. ще се маха. Сега ......... дали пак дющеме, щото е наистина красиво и уютно и няма нужда от чехли за баня, щото държи топло или няккакви плоскости (в никой случай бетон, щото както и да го хванеш се си седи във въздуха) и върху тях плочки, щото е практично и лесно за миене, а това с цялото корито почти се отказах вече.
Преди време живях малко във Франция и там банята ми беше с дюшеме и на всяко излизане от душкабината го мокрех и нямаше грижи. Тогава попитах собственика дали не е проблем, а той каза, че откак се помни се така е било и само на няколко години го минавал с лак или нещо токова.
Та в тая връзка, клоня все повече към дървото, вие какво ще кажете?
niki_sap - специалист
Моето мнение го кавам вече няколко пъти. За да не си усложняваш живота прекомерно, направи си здравата основа, която няма да гние или поддаде с каквото решиш - дъски, пдч или там каквото според теб ще ти излезе най-евтино. Сложи си една хидроизолация отгоре и върху нея си налепи ПВЦ плочки или ако не можеш да си ги позволиш най обикновен балатум. Слагаш си душ кабина или вана и тоалетна и не му мислиш повече. Ако по някаква случайност се излеят повече от 20 литра вода извън ваната/кабината, забърсваш ги с парцала и това е.
svetliopi44 - Чирак...
Смешно е като се твърди че цимент фазера е по-калпав от гипсофазера :lol: :lol: :lol:
iakam da se izkaga po povod sifonite v banite.Giveia i rabotia ve4e 10 god. v Italia .Rabotata mi e svwarzana s po4istvane na ka6ti i moga da vi kagia,4e sifoni dolu na poda v banqta po4ti ne sam sre6tala.Po4istvam banite perfektno i bez tiah.Sega pravia revonti v ka6ti i gi eliminirah,a maistora se smee zad garba mi.E...,taka go iskam.
rulom - модератор
pepeiq6ka написа:
iakam da se izkaga po povod sifonite v banite.Giveia i rabotia ve4e 10 god. v Italia .Rabotata mi e svwarzana s po4istvane na ka6ti i moga da vi kagia,4e sifoni dolu na poda v banqta po4ti ne sam sre6tala.Po4istvam banite perfektno i bez tiah.Sega pravia revonti v ka6ti i gi eliminirah,a maistora se smee zad garba mi.E...,taka go iskam.

Браво, като за първи пост, супер.Малко, не на място, и малко не на български.....ма общо взето става ясно.....чак ми се дощя кат порасна да ида и аз в Италия :-D .......ма това само за да вида свет...и сифони :-D

Тема "плочки върху дюшеме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: