• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте, обръщам се към вас с един да го наречем модерен въпрос. Наскоро обикалях по скъпите дизайнерски магазини и видях нещо, което много ми хареса: вместо каквато и да е подова настилка от познатите ни вече, се оказа, че най-модерното в момента е настилка (цяла плоча) излят фин цимент (около 5 см), който е изциклен с някакви машини специални и накрая е лакиран, върху него, разбира се, човек може да сложи килим за топлина, но това си е до предпочитание... на мен много ми хареса и исках да ви попитам, дали знаете как се прави това, дали е много скъпо, съответно, дали има някой, който може да ми го направи. Склонна съм да експериментирам, имам едно ателие, в което стаята е около 20кв. и мисля да опитам това да го направя, ако не намеря човек да ми помогне и сама ще пробвам, но не знам как, какво е нужно....
ПОМОЩ! МОЛЯ И БЛАГОДАРЯ!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ами първо, пиши къде си.
И струва ми се, че замазка не се цикли. Цикленето е отнемане. Замазка се пердаши. А това за което говориш, вероятно е щампован бетон. Та пиши къде си. От съществена важност е.
sasooooooooo - "специалист"
Аз пък мисля,че говори за финишния слой върху бетонната плоча, който го заглаждат с т.н. "хеликоптери". Това се прави още след засъхване на плочата. Хубаво гладко става, но не е идеално равно. По ъглите, все пак остава и без да е минато.
Пък и какво му е хубавото? :? Бетон - сиво, държи студено...
ivanovrg - специалист
виждал съм това нещо по бензиностанциите
викат му шлайфан бетон
един познат искаше да си прави в автосервиза си
но се оказа много скъпо
и той предпочете да направи мозайка
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ако не греша, шлайфането се прави с хеликоптери, чрез пердашене.
solo5 - майстор
ясно е, че ще държи студено
а и щом смяташ да слагаш килим отгоре, значи няма смисъл да го правиш щом е толкова скъпо, както казват колегите
е да, ако е ТОЛКОВА скъпо, нистина няма да го правя, аз затова исках да ви попитам, за да видя, дали ми е вярна информацията, защото ми се струваше, че не изглежда много скъпо.
Иначе съм от София...
Ами... добре, аз ще чакам още да науча по въпроса :)
А за килима,,,, той е персийски и е много цветен и топъл, а и няма да покрива цялото пространство от 20 квадрата,,,,, ще се вижда подът... студен е наситина сив и студен, но наистина си падам по подобни неща. харесвам банята да ми е в бяло и черно, но да е топла, така е и с другите стаи където живеяи ми се искаше с това ново за мен откритие да си направя и ателието по подобен начин, а сега тъкмо са избити плочките (сама си ги избих ;)) и е готово за някаква настилка...тази ми се стори идеална, но явно е много скъпа :(
snejoky - напреднал
Добре де, това не е ли саморазливна замазка и след това се минава с така наречените хеликоптери? Поне аз така мисля, че се прави.
  • 1
  • 2

Тема "изциклен и лакиран цимент?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: