Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
rendo, а когато се отлепи така както казваш ти /на големи парчета от по 1-2 кв.м/ какво се прави като изключим къртенето :)
rendo - специалист
rumbos написа:
rendo, а когато се отлепи така както казваш ти /на големи парчета от по 1-2 кв.м/ какво се прави като изключим къртенето :)


Ами единствения варянт да стане като хората е къртенето.

А ако искаш да направиш нещо временно-прави следното.


Разреждаш само цмент и вода докато достигне гъстота на "айрян" след което това с една чашка го наливаш в голямата пукнатина докато поеме и се напълни до горе. след това хващаш едно парче мрежа за изолация и правиш тераколова шпакловка заедно с мрежата.

Но това е меко казано измекярщина тъй като това е ако нямаш друг избор, защото отлепило ли е вече веднъж от долу нищо не става без да се насее отново - а този метод който ти казах закрепва нещата до толкова до колкото да не се движи голямото парче и да не изкочи като "палачинка от тиган"
snoopdoggystyle - помощник
здравейте, ще подновя темата

Замазка трябва ли да се шпаклова с теракол /аз имам Multifix AK10/ преди да се реди теракот?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Zaщо?
:lol:
Опиши замазката.
snoopdoggystyle - помощник
n_a написа:
Zaщо?
:lol:
Опиши замазката.
обикновена замазка 4/1 пясък/цимент
въхру нея ще има теракот
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Кога е правена замазката??
Наистина, ако отговориш на въпроса "защо да шпакловам замазката?", ще имаш отговор на "дали да шпакловам замазката?".
snoopdoggystyle - помощник
замазката е прясна - на около седмица

а дали може края та тази седмица вече да се лепи теракот?
silllveto - Майсторица
Замазка трябва ли да се шпаклова с теракол /аз имам Multifix AK10/ преди да се реди теракот?
Не е задължително, по твоя преценка.
chapara - майстор
Абсолютно излишно,нали полагаш теракол и после гребен :?

Тема "замаска на под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: