• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Daniela83 - напреднал
Здравейте. Решили сме да сменяме дограмата. Есента сменихме само на кухнята и банята, но сега дойде реда и на другите стаи. Проблема е, че стаите са гредоред и след време смятаме както в кухнята да се прави замазка или плоча. Това съответно ще дигне нивото на пода с поне 10 см. От тук идва и другия проблем - прозорците, които и без това са доста ниско на окло 110 см от пода, ще дойдат много ниско. В кухнята решихме проблема тъй като прозореца е само един си го демонтирахме сами и иззидахме 25 см и се получи добре. Стояхме 1 ден без прозорец. Сега обаче прозорците са 5 и няма начин да ги демонтираме и иззидаме за 1-2 дни. Та въпроса ми е дали има начин след като се монтира прозореца под него да се зазидат 20-тина см и ако има начин бихте ли ме посъветвали как ше стане най-здраво.
Deo-x - специалист
Има начин!Най-добре първо да се иззида 20см,2 реда тукли 4-ки хоризонтално.За един или два дена ще стане ако сте бързи с зидането,нали вече имате опит с единия прозорец.Временно може да сложите найлон имитираци прозорци.След като имате нови "стени",тогава ще монтирате вече прозорците.Така е по професионално,отколкто да си играете с подпори,да мерите и т.н.
Daniela83 - напреднал
няма вариант да стоим 2дни без прозорци, защото сме на първия етаж/няма партер/ буквално всеки може да си влезе през ноща. За това търсим вариант това да го направим след монтирането на дограмата.
MASTER - специалист
Щом е проблем да измислите как да подзидате и монтирате в един ден, и не може да стои отворено във вас, измислете тогава някакъв начин да спрете действието на закона за гравитацията, докато подзидате отдолу.




Една хоризонтална дървена греда от долу, добре укрепена ми се върти в главата :lol: :lol: :lol: :lol:
zvetomil - специалист
Сваляте един или два прозореца преди да доидат монтажниците и ги подзиждате с итонг,става бързо.Разберете се с колко да намалят размера при взимането на мерките.Като доидат монтажниците свалят останалите три и започват да монтират подготвените от вас а през това време подзиждате и тях,и те така лесно е.
Deo-x - специалист
Daniela83,просветна ми :idea: .Готовите поръчани оразмерени прозорци може да се задържат чрез винтове пробити на страничните рамки на стената,една опора вертикално в центъра под прозореца и накрая полиуретановата пяна.Попитайте монтажниците да направят това.След това махате опорите и тогава може спокойно да подзиждате празното пространство :wink: :)
velsi - Почетен майстор
Deo-x написа:
Daniela83,просветна ми :idea: .Готовите поръчани оразмерени прозорци може да се задържат чрез винтове пробити на страничните рамки на стената,една опора вертикално в центъра под прозореца и накрая полиуретановата пяна.Попитайте монтажниците да направят това.След това махате опорите и тогава може спокойно да подзиждате празното пространство :wink: :)
Да, това сме го правили, не е проблем да стане.
tarlyo - специалист
По добре не го пробвай. Ако прозорците са големи, стъклопакетите ще тежат доста и дограмата ще увисне. Страничните и горни крепежи не са достатъчни да държат дограмата стабилно. Метода е както каза zvetomil. Става бързо.
MASTER - специалист
Е да, само дето тежеста на стъклопакетите малко прецаква ситуацията. Дори да са малки.

А дали ще стои без стъкла, или без прозорец, май няма голяма разлика.


Подпирането трябва да бъде по две точки на всяко крило и на всяка неотваряема част. И укрепването може да се махне чак след подзидването и тогава да се запълни и то. На долната част на прозорците трябва да има котви за монтаж.


И освен това не ти гарантирам, че всеки монтажник би се справил с това.
tarlyo - специалист
Гаранция, че при подзиждането ще разместят дограмата!
  • 1
  • 2

Тема "Подзиждане след монтаж на дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: