Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
andre - напреднал
мога ли да залепя гипсокартона към стена от газобетонни блокчета и с какво лепило, или да захвана листите с дюбели и винтове,рапиди и тем подобни?На какво разстояние е най приемливо да се сложат лайсните за окачен таван с гипсокартон при размери 2000х1200-стандарт като използвам 2000 см. за разполагане и колко рапиди да му сложа на 1200см.
на газобетона аз поне доколкото знам си хваща гипсовото лепило с което си се лепи картона по стените , няма нужда от шина освен ако не искаш да сложиш вата на самата стена
TANGRA - специалист
Перлфикс се казва лепилото за ГК
andre - напреднал
Извинявам се много ама май съм объркал нещата.Гипсо картон ли е гипсо фазер ли е просто дебелината на листа е 10.5 мм.( 1 см. )Затова питах за лепило .Та и за тавана _все пак не са много леки тия листи.
Харалампи - специалист
Защо смяташ да лепиш гипскартон или ГФ на тавана. Ако е за да го заравняваш не е ли по-лесно и по-разумно с някаква изолация? Хем ще ти се изравни, хем ще ти държи топло.
mladkal - майстор
Андре, приятелю, има си раздел за гипскартон и гипсфазер.Там по-подробно можеш да разпиташ, потърсиш и намериш отговорите си.
Желая ти успех.

ПП. Форума си има леки, приятни правила, нека всички ние ги спазваме, за да не се получават неприятни недоразумения
citrofen - специалист
andre написа:
...
Затова питах за лепило .Та и за тавана _все пак не са много леки тия листи.
И в раздела за ГК ще ти кажат, че лепенето на таван е извън всякакви стандарти. Съветвам те да не мислиш над този вариянт. :wink:
Стефан - майстор
mladkal написа:
Андре, приятелю, има си раздел за гипскартон и гипсфазер.Там по-подробно можеш да разпиташ, потърсиш и намериш отговорите си.
Желая ти успех.

ПП. Форума си има леки, приятни правила, нека всички ние ги спазваме, за да не се получават неприятни недоразумения
Защо ли ми се струва, че започваш да се държиш като модератор? :lol: От скоро си във форума, и карай по-кротко :lol:

Агресивното писане на спам не води до добро. :?
Харалампи - специалист
Аз пък ще лепкам на едната стена ГК а на другата стиропор. Ще стане мацано дупе с тиква.
mladkal - майстор
Стефан написа:
mladkal написа:
Андре, приятелю, има си раздел за гипскартон и гипсфазер.Там по-подробно можеш да разпиташ, потърсиш и намериш отговорите си.
Желая ти успех.

ПП. Форума си има леки, приятни правила, нека всички ние ги спазваме, за да не се получават неприятни недоразумения
Защо ли ми се струва, че започваш да се държиш като модератор? :lol: - Защото форума освен, че трябва да се пази от спам, трябва да бъде правилно подреден -има си раздели От скоро си във форума, и карай по-кротко :lol: - Принципно е така -от скоро съм, а като цяло съм си кротък. Аз си направих труда да прочета няколко пъти правилата за писане във форума.

Агресивното писане на спам не води до добро. :?
ПП. Моля да бъда извинен, ако съм прозвучал грубо!Не съм искал да нараня нечии чувства или да иззема нечии функции. Дори и твоите, Стефане!

Тема "полезни съвети -гипсо картон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: