Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
rendo - специалист
Днес гледах предаването Мисия Моят Дом - там правиха ревю на тухлите Поротерм
Добрееееее обаче казаха че най оптималното зидане ставало с термо хоросан - което било хоросан с перлит

Та въпроса ми е следния - смятате ли че в това има резон като термоизолация
ИЛИ
По скоро смятате ли че държи здраво и дали би държало за измазване защото ще е по лек материала и ще е по леко самото мазане ??

:?
Spokoiniq - майстор
Направо са си бабини десетини, поротерма си го зидаш с хоросан нормален, в спецификациите му няма никакви подобни глупости. На пдф-и са ми, цъкни ми на скайпа ако искаш да ти ги пратя.
PLOCHKATABG - специалист
rendo написа:
Днес гледах предаването Мисия Моят Дом - там правиха ревю на тухлите Поротерм
Добрееееее обаче казаха че най оптималното зидане ставало с термо хоросан - което било хоросан с перлит

Та въпроса ми е следния - смятате ли че в това има резон като термоизолация
ИЛИ
По скоро смятате ли че държи здраво и дали би държало за измазване защото ще е по лек материала и ще е по леко самото мазане ??

:?
Перлит се слага и в гипс и в цимент, защо не в хоросан, има си пропорции и ако не се прекалява няма ядове.
rockwall - майстор
термоизолационните качества на сместта определено ще се подобрят, ако не стриеш перлита на прах при бъркането
ebahti - майстор
i kak ще стриеш перелита на прах че не ми е ясно??? перелита се накисва у вОда и после се бърка :wink:
rulom - модератор
Перлита има изолационни свойства само и единствено ако се ползва самостоятелно и без смесване с каквото и да било, всички останали "рецепти" за смесване са не с изолационен ефект, а с олекотяващ ефект :!:
а "мисията" нема кво да я коментираме, правили сме го неведнъж :-D предаването е с рекламна цел на производителите на строителни материали :wink:
pavkatay - майстор
rulom написа:
Перлита има изолационни свойства само и единствено ако се ползва самостоятелно и без смесване с каквото и да било, всички останали "рецепти" за смесване са не с изолационен ефект, а с олекотяващ ефект :!:
а "мисията" нема кво да я коментираме, правили сме го неведнъж :-D предаването е с рекламна цел на производителите на строителни материали :wink:
скоро не съм го гледал, но когато съм го гледал рекламираха 'церезит', а това са добри материали. сега да не са сменили рекламодателя
rendo - специалист
Добре де според вас може л ида се маже с хоросан премесен с перлит
или това ще отхлаби хоросана ??
PLOCHKATABG - специалист
ebahti написа:
i kak ще стриеш перелита на прах че не ми е ясно??? перелита се накисва у вОда и после се бърка :wink:
Точно, преди да се използва задължително се кисне във вода.

Рулом, % съотношение перлит- каквото и да било, определя и качеството на изолатор. Смесването с цимент,гипс, вар не развалят по никакъв начин перлита или аз нещо пропускам ?
Поправи ме ако бъркам .
mitaka_vk - специалист
Хммм а някой задавал ли си е въпроса колко дебел трябва да е слоя с перлит и цимент например, за да получи топлоизолационния ефект? Май не, няма какво да коментирам повече.

Тема "Термо хоросан - Бабини-Дивитини ли е това ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: