Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
tarlyo - специалист
"Патриарх Евтимий" има във всеки град...
VLADO66 - майстор
tarlyo написа:
"Патриарх Евтимий" има във всеки град...
Ама Санекс е един :)
привет и извинения за форумната археология, но за мен темата в актуално в този момент
:) :toimonster:
търся помощ за следния проблем..
казанчето не затваря и водата тече в чинията ... тва едно на ръка и ще се опитам да регулирам движението на поплавъка по начините коментирани в темата;
Но изначалния ми проблем беше че бутона за пускане хлътва / не се връща при натискане. Моноблокът ми е някакъв небългарски и вероятно бюджетен модел /не знам точно какъв/, а механизмът е някакъв произволен от близките магазини.
Та моля посъветвайте ме нов механизъм или може би ново казанче.. или да се обърна към по-сръчни за ремонт на механизма?
Ще онагледя "казуса" със снимки евентуално, като разглобя казанчето.
Изобщо има ли такава опция, смяна само на казанчето като чинията от оригиналния моноблок да си остане?
Последна промяна от p1nkb1ke на пет авг 02, 2013 5:54 pm, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
Като почнем от снимките отвътре в казанчето..........
VLADO66 - майстор
Поплавковия механизъм не ти работи-смени го и го регулирай.Бутончето заяжда защото копчетата опират в цилиндърчето им- с леко размествоне на цилиндъра при монтажа на капака се оправя,просто груба пластмасова изработка.
когато махна капака на тоалетното казанче се пълни нормално но когато сложа капака и пусна водата тя изтича в чинията не се пълни казанчето
пълни се само с махнат капак

Тема "проблем с казанчето" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: