Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
bosssii - помощник
Търсих във форума но не намерих обяснение как се работи с епоксидна смола. Искам да залепя резервоара на ютията.
Последна промяна от bosssii на чет дек 28, 2006 9:25 pm, променено общо 1 път.
masteradmin - майстор
На опаковката не пише ли ? Доколкото си спомням тя е двукомпонентно лепило. Трябва да смесиш 2-та компонента да ги разбъркаш добре да изчакаш колкото е указано на упътването. Да намажеш 2-те повърхнини, притискаш и чакаш 24 часа.
bosssii - помощник
Ами няма никакво описание.От обща култура знам че се слагат няколко капки (колко?)втвърдител на определено :?: количество смола.Ама тва не ми върши работа.
velsi - Почетен майстор
Е, все пак зависи и от това каква е смолата. Аз те съветвам, ако държиш да използваш епоксидна смола, да си купиш такава на "Бизон", бързовтвърдяваща (5 мин). Много е добра и струва около 2,40 лв - две малки тубички, смесва се 1:1 както Поксипол-а. Всъщност и него можеш да използваш, той си е чиста епоксидна смола с пълнители. Ако искаш даизползваш все пак твоята смола, сложи на количество около 1 чаена лъжичка 7-8 капки втвърдител. Успех!
Gogo55 - специалист
ако смолата е обикновенната българска АП от 1:9 до 1:10, при наличие на температура втвърдяването става за не повече от 2 часа при40-50градуса,при 20-25градуса отиват до 18-20 часа,под 15градуса почти не се втърдява.Аз когато понякога разбъркам повече смола от колкото ми е трябвало я слагам в подходящ съд в хладилника и там трае до 2-3 седмици без да се втвърди,после леко на водна баня докато да дигне 30-40 градуса и си залепва.Само чиста смола се използва про малки цепнатини или за залепване на две повърхности една към друга,ако обаче имаш по-голяма площ е добре да сложиш пълнител или арматура-стружки алумин или метал,ровинг ,кевлар,дънков плат,марля,дамски чаропогащи,стъклоплат и т.н.,та чак до дървени стърготини.
има и един по лесен трик за почти мигновенно втвърдяване на смолата-кипваш я в подходящ съд-да кажем лажица на огънче от свещ или запалка и веднага мажеш-втвърдява се за не повече от 30 сек.може да пробваш опитно с по няколко капки няколко пъти поред докато да хванеш цаката.
bosssii - помощник
Благодарско за съветите ще се пробвам днес.
bosssii - помощник
Оказа се , че резервоара е от найлон и никакво лепило не хваща.Затова го третирах с нагрят поялник.Вече е готов.

Тема "Епоксидна смола-решено" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: