Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
fox_vt - майстор
Здравейте дайте малко предложения как да си оправя котлона,става въпрос за този котлон
Прикачен файл:
Снимки0141.jpg
и проблема е че покритието на копчетата се пука
Прикачен файл:
Снимки0142.jpg
Доколкото виждам външно това е просто залепено за пластмасовия корпус но какъв материал мога да сложа там че хем да е здрав хем гъвкав хем устойчив на масло.То че няма да има картинки не е проблем но материала трябва да е прозрачен заради прозорчето на дисплея.Давайте идеи да го почвам че ще се поразят копчалаците вътре.
didoni_ - специалист
fox_vt написа:
Здравейте дайте малко предложения как да си оправя котлона,става въпрос за този котлон
Прикачен файл:
Снимки0141.jpg
и проблема е че покритието на копчетата се пука
Прикачен файл:
Снимки0142.jpg
Доколкото виждам външно това е просто залепено за пластмасовия корпус но какъв материал мога да сложа там че хем да е здрав хем гъвкав хем устойчив на масло.То че няма да има картинки не е проблем но материала трябва да е прозрачен заради прозорчето на дисплея.Давайте идеи да го почвам че ще се поразят копчалаците вътре.

Какъв е тоя котлон,индуктивен ли?
fox_vt - майстор
Мхм и въпреки кучата марка е голям звяр и единствения му кусур е че има половин ампер консумация в стендбай режим и се налага да се изключва от контакта винаги.Е това с копчетата му е втория кусур :?
ZMeyGorianin - майстор
На първо време се сещам за фолиото с което се ламинират документи. Не знам ако го сложиш върху копчалъците и до нагрееш внимателно със сушоар или пистолет за горещ въздух дали няма да се получи?! Пробвай първо на безопасно място.
Ники274 - специалист
Отиди до най близката рекламна агенция,там имат всякакво безцветно лепящо фолио.Ако им дадеш размер и форма ще ти го направят 1:1 .Обясни им за какво става въпрос,предполагам ще ти дадат поне няколко идеи :)
fox_vt - майстор
Хм за това фолио не съм се сещал само да не е много твърдо.
fox_vt - майстор
Реших проблема по радикален начин по точно така
Прикачен файл:
Снимки0218.jpg
с нов котлон обаче със сензорни бутони,стария ще го ползваме само ако трябва 2 неща едновременно да се готвят като съм му залепил едно широко тиксо на панела.Но имам друг въпрос той е към специалистите по инвертори и такива технологии-защо има такъв голям ток на утечка в стенбай режим?Предишния котлон имаше 0.5А а този даже още повече 0,63А,гледах разни схеми в нета и освен в изправителните диоди не виждам от де може да е.На предишния имаше един светнал диод само а на този свети това -L- на дисплея в стендбай режим.
masteradmin - майстор
Май бъркаш десетичната запетайка при отчитането или мултицета ти е прецалан. При 0.5А ток имаш консумация 110W, тя може да се отдели от този котлон само във вид на топлина. Та въпроса е на празен ход усещаш ли някъде да е топъл ?
fox_vt - майстор
Невъзможно е да бъркам за точноста на мултицета не мога да кажа модела е DT9208A.При допиране на контакта се вижда и чува забележимо искра вероятно някой електролит се зарежда,но консумацията е постоянна.Защо мислиш че при този котлон трябва да се отдели топлина ,та той е изцяло електроника.А консумацията е в режим стендбай демек вкл в контакта но не и котлона а не е празен ход.
masteradmin - майстор
Нямах предвид дали ти се затопля котлона. Самата енергия 110 вата трябва да се отдели като , светлина , механично въртене и т.н. В твоя случай единствения вариант е да се отдели като топлина и ако се отделя непрекъснато 110 вата би трябвало кутия на котлона да е топла. Това дето светка при включване е при всички електро уреди с контензатор. Но такава мощност при стенбай режим е невъзможна според мен. Виждал съм как грее съпротивление, което разсейва 10Вата мощност на празен ход и само то би трябвало да ти загрее кутията на котлона, а какво остава за 110 Вата.
Значи сложи мултицета на 10А след това виж променлив или прав ток мериш. Ако е електронен може батерията да ти е слаба и затова да дава такива показания. Да ти кажа едвали му е много полезно на котлона да го вкл. и изключваш от щепсела непрекъснато.

Тема "Идея за ремонт на котлон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: