Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
torbalan - Дървен философ
http://photo-cult.com/showpic.php?id=203853

ето ти снимка на дървена дограма...
сам си отговори на въпроса на колко години е :)
tarlyo - специалист
Ето ти още една снимка на дървена дограма. Ще изкара има няма, много години.

Изображение

А иначе моето мнение е: АЛ с прекъснат термомост поне 24мм, крилото с обков за ПВЦ дограма, троен с/п с енерджи стъкло. Рамките сглобени с ъглонабивна машина и лепило. Уплътненията набивни, за евентуална подмяна на 10- 15 години. Няма да я надживееш.
peter_m - специалист
Има и вариант да се направи дървена с алуминий отвън за предпазване. Само дето изглежда по-грозно отвън, а и се вдига цената
torbalan - Дървен философ
аз моята си я харесвам дървена и от вън...

лака е на водна основа... след време - ще си я лакирам пак...
не ми тежи...
ArturDent - Почти Безобиден
toni_g79 написа:
Е как да не знаят,че има дървена,тук вече се изказааа....ми нали точно тези дървените идват да ги изкъртят и да сложат другите.
Струва ми се, че говорим за различни неща... тройно слепена, със стъклопакет, обков, като на ПВЦ ...
velsi - Почетен майстор
Пределно ясно ми е коя дограма е най-хубава. Виждал съм скъпа дървена от трислоен слепен материал, виждал съм и алуминиева с дърво, тежка серия с голяма вложка за термомоста. Само дървото отвътре е поне два сантиметра. Ама за цената колегата по-горе е писал - 800 лв на квадрат. И понеже знам какъв алуминий с термомост са му предложили на автора на темата и знам как ще му го изработят се опитвам да го предпазя. Впрочем колегата ми имал два прозореца у тях алуминиеви. Днес ги псуваше и се закани, че напролет ще ги изкърти и смени с пвц. Аз нищо не съм му споменавал, той просто сподели, няма връзка с нашия дебат тука.
toni_g79 - специалист
ArturDent написа:
toni_g79 написа:
Е как да не знаят,че има дървена,тук вече се изказааа....ми нали точно тези дървените идват да ги изкъртят и да сложат другите.
Струва ми се, че говорим за различни неща... тройно слепена, със стъклопакет, обков, като на ПВЦ ...
Ми май говорим за едно и също де,т.е и аз съм съгласен,че е добра тази с обкова,единственото което не му е хубавото на пвц обкова е,че ако се пукне някъде започва да влиза вода и дървото гние с времето без да може да се забележи външно до като един ден не го натиснеш и ти влезне пръста вътре.Ако е такава каквато съм виждал аз де,че не съм сигурен за каква казваш.
Въпроса е,че ако си в къща и имаш малко повечко парички дървената е много добър вариант,предвит това,че няма да ти е огромен проблем да си я подържаш,но ако си в блок на из високите етажи как ще се подържа тая дограма(а дървото определено си иска подръжка).
pavkatay - майстор
Аз това лято по желание на клиент свалих алуминиев прозорец с прекъснат термомост монтиран преди 5 години и платен като златен с ПВЦ прозорец със стъклопакет с Ка-стъкло(изложение -север). Сега клиента е не само доволен ,а щастлив.... :|
peter_m - специалист
Аз съм с дървената от снимката. На снимката има и варианта с алуминий отвън (той е добавка), този вариант е хубаво да се използва на прозорци, които са изложени на повече мокрене например.

Изображение
bobibobi79 - специалист
Работя в фирма за дограма от дърво.Подчертавам, дограма от дърво,а не дървена дограма-ха-ха-ха.Направена от качествени материали по съвремени технологии,дограмата няма конкуренция.Друг много важен фактор е самия монтаж.Резултата на комбинацията от качествена дограма и некачествен монтаж, е пълна загуба на средства.Съветвам колегата,независимо на какво се е спрял,да проучи фирмите какви материали влагат.Да чете повече мнения на препатили и да почерпи предварително монтажниците.
Успех.

Тема "Съвет относно дограма Alu или PVC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: