• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
pavkatay - майстор
Закъсах с едни крепежи в тухла 4-ка.От дюбелите на Вюрт,които монтирах не съм очарован.
До сега където ми се е налагало в 4-ка съм ползвал или АМО винтове за по-неотговорни модули ,където крепежите работят предимно на срязване или едни червени пластмасови дюбели с метална втулка накрая,която се движи по винта и мачка дюбела(след много кандарми и молитви се получава горе-долу- на 5 винта 2-3 държат).
В случая ми е необходимо надеждно захващане през 30-ина сантиметра,защото конструкцията ще е подложена на сериозен ветрови напор.
Подобен проблем се разглеждаше в тази тема:
viewtopic.php?f=26&t=28234.
Решението с пяната в отвора ми допада най-много,но е почти неприложимо в случая. Все пак ,ако някой има нещо друго предвид ,дори т. нар. химически анкер нека сподели.
Става въпрос за захващане на модули от ПВЦ дограма :

Прикачен файл

Без име.png
Без име.png (18.2 KиБ) Видяна 4349 пъти
velev-klima - специалист
А да ти кажа че тези червените с втулката трябва преди да ги монтираш правиш разрези там кадето е предвидено да се сцепят в началото така полесно почва да отваря и захваща като не превърта.
SEV - специалист
За моята тента купувах от тези с металната капачка,доста добри,но не стигнаха и ходих в HILTI да купя подобен анкер,нямаха и ми дадоха едни специално за четворка.Принципа на действие на дюбела е следния,усуква се и става като топка и по този начин прибира детайла към тухлата.
EDI - майстор
http://napravisam.net/?p=5599 виж, ако намериш тези ФИШЕР, в Ямбол съм ги виждал в някои магазини, трябва да ги има и другаде, с малко модификация ще стане и при теб.
pavkatay - майстор
Знам,че има здрави крепежи за тухла,но тук проблема е в ограничението на диаметъра на отвора 12мм през ,който трябва да мине елемента,а отвора в металния усилител трябва да е с по-малък диаметър .
Тани - модератор
За отвора в елемента , който ще закрепваш - добре. Но какво налага ограничението за диаметъра на дюбела :?
pavkatay - майстор
Ами ,нали трябва да има периферия,която да носи натоварването.Ако тя е с диаметър 12мм,то дюбела трябва е с по-малък диаметър.На тези червени дюбели,които съм използвал тази роля се изпълнява от шайба.
EDI - майстор
Ползвай само анкера, да хване добре в стената, а затягай с някой болт или видия, на който главата ще влезе в отвора Ф12.Няма ли начин да подпреш и отдолу, под профила, с Г образни парчета /винкел или нещо друго/ - хващаш здраво с стената с анкери, там няма да имаш ограничения в диаметъра, и после със саморези в усилителя.Така ще държи в двете равнини.
pavkatay - майстор
С Г-бразни планки съм го правил и става добре,но там клиента нямаше претнции,даже той така пожела,но тук не е добър вариант. От тази конструкция фактически горната задна страна и едната вертикална са към тухлена стена всички други се прикрепят към бетон.

Прикачен файл

P1010022.jpg
P1010022.jpg (96.19 KиБ) Видяна 4241 пъти
Тани - модератор
pavkatay написа:
Ами ,нали трябва да има периферия,която да носи натоварването.Ако тя е с диаметър 12мм,то дюбела трябва е с по-малък диаметър.На тези червени дюбели,които съм използвал тази роля се изпълнява от шайба.
Е точно това имаш предвид де! Защо трябва целия дюбел да преминава през отвора на усилителя?Ограничението е само за главата на винта на дюбела. Самия дюбел може да е със всякакви размери. Вярно , е , че е малко по сложен монтажа , защото трябва да захванеш касата , да пробиеш отвори с диаметъра на отвора в усилитела, да свалиш отново касата , да разпробиеш с диаметъра на дюбела(може и без удар , за да стане по-прецизен отвора) , да набиеш дюбелите и отново да монтираш касата. Въпреки , че е по-сложно , може да се окаже , че е по-бързо! И със сигурност ще е по-здраво , също така ще имаш и по-голям избор на дюбели!
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с крепежи в тухла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: