Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
smokee - специалист
Имам проблем с мухъла на терасата.Боядисвам с латекс за мокри помещения и след няколко месеца мухъла пак е избил.Посъветваха ме да шпакловам цялата стена с циментова шпакловка за да запечатам мухъла отдолу.После да изравня със сатен гипс и от горе някакъв латекс.Какво ще кажете за този вариант удачен ли е и ще доведе ли до добри резултати? Също може ли да се шпаклова директно върху мухъла?
VLADO66 - майстор
Мухъла трябва да се махне с четка и Саво.Като шпакловаш няма да премахнеш причината за мухъла, а тя е че се кондензира влага по студената стена.Сатена в този случай ще стане на юфка.
lyubohar - майстор
Аз съм обработвал със Саво и след това съм боядисвал с латекс против мухъл и се запазва доста време.
Мисля,че не е добре за здравето да се четка.Това се диша и е много вредно.Може би със шпакла и добра маска.
друмчо - специалист
smokee написа:
Имам проблем с мухъла на терасата.Боядисвам с латекс за мокри помещения и след няколко месеца мухъла пак е избил.Посъветваха ме да шпакловам цялата стена с циментова шпакловка за да запечатам мухъла отдолу.После да изравня със сатен гипс и от горе някакъв латекс.Какво ще кажете за този вариант удачен ли е и ще доведе ли до добри резултати? Също може ли да се шпаклова директно върху мухъла?
Опитай с фасаген. Не пишеш за терасата - отворена или затворена. Първо премахни влагата, после запечатай/грундирай/ с грунд за фасаген и тогава боядисвай.
ivanovbg - майстор
Наместо със Саво напръскай обилно с обикновена белина. Действа по бързо и е по силно. То савото си е разредена белина и е доста по скъпо. Виж какво съдържа. Хубаво е да си с противогаз или поне някаква маска и максимално бързо.

На едната стена на вилата миналата година изби мухъл. Беше се задръстил улука с шума и се беше спукал зимата откъм стената. Цяла пролет си е текло по нея и лятото го видях отвътре, че иначе рядко влизам там. След като го напръсках с белина обилно след няколко дни като изсъхна го напръсках със син камък - 5%разтвор. От тогава няма нищо, а е северна и само на вар.
Gamma - специалист
ivanovbg написа:
Наместо със Саво напръскай обилно с обикновена белина. Действа по бързо и е по силно.
Или пък с Доместос, от оня за тоалетните, дето убива 99% от бацилите :-D Сипваш в някакъв съд и го намазваш с четка върху мухъла. Давам поне две години гаранция! :-D
zmiori - специалист
Всеки препарат на основата на ХЛОР ще свърши работа.
ivanovbg - майстор
Не мога да разбера някои българи - българската белина е в 10пъти по евтина и концентрирана - но защо повечето държат да хранят дебелите западни гъ*зове?
Ей затова сме зле :evil:
gechev - специалист
Най сигурното е Формалин. Можеш да го разредиш с вода и го пръскаш внимателно с ръкавици. Гадно вони 1-3 дни, но после забравяш за проблема. Може да се сложи и в шпакловката, а каквото остане си мажеш краката и обувките и приключваш с гъбичките на краката ако имаш такива.
Mitbull - специалист
Без значение с какво ще обработиш мухала, после боядисай с боя със сребърни йони. Скъпа е, но има ефект.

Тема "Борба с мухъла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: