• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
kozl - майстор
Тази е скъпа към 18 лв. по онуй време (от магазин на Опълченска близо до кръстовище с М.Луиза, бл.37). Поставих я на мястото на 60 ватова обикновена и съм по-доволен от обикновената.
Но Ви Таг-а вече ги предлагат в две мощности 5 и 10 вата мисля. !0 ватовата по спомени я видях нейде за 13 лева. Като начало мисля да сменя всички крушки по етажната собственост с LED. От две години пробвам една 13 ватова и за сега държи за стълбищно осветление.
gogyto - специалист
Колегата от по назад явно е изтеглил късата клечка като е купувал ви-так крушките, а може и някакъв ментак да са.
У дома имам 4 от тях и са на повече от година и няма проблем.
Купувал съм ги от Конрад и си имат 2г. гаранция.
bobko - специалист
Купил съм над 30бр.LED крушки на V-TAC предимно 10W-4,49лв. и 12W-6.49лв.на 4500K от EMAG.Няма дефектирала досега.По мой наблюдения 12W-те доста по-добре светят от 10W-те.Ако сте пред дилемата 12W или 10W не се замисляйте,а вземайте 12W изпитано е.Относно цветовата гама на мен лично най-ми допада 4500K не дразни очите светлината е най-близка до дневната.
geordgeo - специалист
За две къщи съм накупил от V-TAC лед крушките, от всякакви ватове (2700К), общо към 30-тина бройки, вече повече от година и нямам никакви проблеми с тях. Купувани са от Конрад и имат две години гаранция - повече от доволен съм... :-D
kam34 - специалист
Явно V-Tac в технополис на промоцийка 4,49 са си долнопробни ментета. За светенето светят, ама карат ми, по-малко от обикновена ламбъ от кварталното магазинче за 50ст.
stiv1961 - майстор
kam34 написа:
Явно V-Tac в технополис на промоцийка 4,49 са си долнопробни ментета. За светенето светят, ама карат ми, по-малко от обикновена ламбъ от кварталното магазинче за 50ст.
Явно и ти си изтеглил къса клечка, при мен всичко си е наред.
kam34 - специалист
Воден от любопитството ми отворих едната аварирала V-TAC . Съжалявам само че не се сетих да я снимам и да кача снимките преди да я изхвърля. Причина за повредата - драйвера подава на платката с LED диодите 260V и както може да се очаква единия led диод е изгорял и дотам. Устройството и беше кръгла платка с 12 SMD LED диода хваната с винтчета за алуминиев радиатор. В пластмасовата задна част е електронния драйвер. Явно причината е калпавата изработка на драйвера, който на пръв поглед изглежда добре направено импулсно захранване, 400V електролитни кондензатори за разлика от руските клипчета с елементарна схема с гасящ кондензатор и мостов изправител.
vk - специалист
Взех и аз две крушки от тези V-tac, 10 watt= 60 watt ≈ 800 lumena му дават.
Добре свети, остава въпроса с трайността. Обаче пък и дават 2 години писана гаранция на крушката, което също е добре, при цена от 4,50 лв
Понеже ги ползвам от 1 месец, не мога да дам мнение за трайността. Предполагам обаче схемите и диодите да се подобрават от година на година.
kam34 - специалист
Като ги знам какви са в Технополис, не ми се ще да се разправям с тях за по една крушка. Събирам за сега изгорелите и като опукат всичките им ги нося :mrgreen: на куп.
Аз си купи миналата година 2015 витек ползвам ги вече година и половина доволен съм взех си 15'''’12::::10w. Светят доста повече от обикновените. 4500к. Неутрална светлина две изгоряха смениха ми ги без проблем. Купете си ще останете доволни :yawinkle:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Тема "LED крушки V-TAC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: