• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
zack - специалист
Нов въпрос имам. Ако на част от стената трябва да се налепят декоративни плочки, как се процедира?
Питам за такива плочки, които са имитация на камък.
vgeorgiev - специалист
Минах по същия път и аз. Вече съм на финала де.
В едната спалня реших направо да грундирам. Щом намокрих стената, боята се разтече. Много миене падна. Мих с хавлиени парцали и вода докато спря да пада. След това грунд и гипсово лепило. След лепилото Шитрок.
В другите стаи реших да сложа и мрежа, за да ми е мирна главата. Не се знае от мноигото къртене за канали за кабели какво ще стане.

Няколко съвета от мен:
- Хубави канали си изкопал. Сложи гофрета в тях и си пусни ПВ-А2 кабели. Ако решиш да го правиш така не слагай гофре по-малко от 13мм. Слагаш кабелите в гофретата и после гофрето в канала. Ще ти спести много теглене после.
- Щом започне да полагаш кабелите или гофретата, пръскай с пръскалка с вода хубаво да се стече и тогава гипсирай.
- Прекарай си до всяка стая гофрета за нет и тв.
- Прекарай три проводна инсталация.
- Ако можеш използвай съществуващите тръби в стените за осветителната инсталация.

П.С. Предполагам, че имаш таванско помещение. Ако е над твоя апартамент си пусни през кумина телефон, интернет, тв, сот. ;)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не пипайте кОмините, бе хора
vgeorgiev - специалист
n_a написа:
Не пипайте кОмините, бе хора
Комините в старите блокчета (3-4 етажа) са самостоятелни. Три етажа три комина. Всеки етаж има собствен. Какъв е проблема да си пусна кабели ако няма да го ползвам ?!?
Слушай, какво ти говори човекът за кабелите, ти може да не ползваш комина, но внуците ти може да имат други идеи. Много ми стана интересно как комините са отделни за всеки етаж, обикновено от където и да започват, излизат над покрива:)) Успех с ремонта.
djpatzo - специалист
Щом стените са прилично равни, можеш да измиеш хубаво старата боя. След това грундираш с дълбоко проникващ грунд, по възможност немски и да предложа марка - Tiefgrund. Дори и да няма пукнатини е добре да сложиш мрежа навсякъде да шпакловаш с циментова шпакловка и накрая, ако търсиш гладкост да финосаш с гипсова шпакловка. Можеш да направиш 1-2 см. гипсова мазилка на KNAUF и да финосаш накрая с Rotband Finish. Гипс картон с вата също е вариант, но аз лично не бих ползвал, макар и по-бързо да става. Просто в кибритена кутийка няма да ми се живее :)
profesionalist_wood - майстор
леля Мима написа:
Слушай, какво ти говори човекът за кабелите, ти може да не ползваш комина, но внуците ти може да имат други идеи. Много ми стана интересно как комините са отделни за всеки етаж, обикновено от където и да започват, излизат над покрива:)) Успех с ремонта.
Надявам се да не ги бутне...щото комшията на третия етаж бутна комините а аз съм на четвъртия :lol:
Иначе се записвам за темата
zack - специалист
Това с бутането на комините, защото няма какво друго да напишете ли е? Нито ще ги бутам, нито ми пречат.
Само да отбележа, че тия комини не са ползвани от десетки години. Съдя по вестниците, дето извадих от тях :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 1
  • 2

Тема "Шпакловка върху стара мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: