Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
ptankov - специалист
Имам едно гедоре, на което битовете му малко са поръждясали. Ако завивам болтове и гайки с него има ли опасност ръждата от битовете да се пренася върху болтовете и гайките и те да ръждясват?
p.v.x - майстор
Тази тема , си плаче , за една друга тема. :rock:
Неръждавейката и цветните метали , са природно имунизирани. :-D :lol:
Avas_co - майстор
p.v.x написа:
Тази тема , си плаче , за една друга тема. :rock:
Неръждавейката и цветните метали , са природно имунизирани. :-D :lol:
То, и ти си за тая тема май.
Не, че нещо, но голямата част от болтовете и гайките не са от неръждъвейка и още по-малко от цветни метали.
По темата- ми не, няма ядове, ядовете ще се появят от влажна среда, ако имаме такава, еми - болтове от неръждавейка или грундиране, но не е много оферта това.
p.v.x - майстор
Avas_co написа:
То, и ти си за тая тема май.
Имал съм в предвид , че не се пренася , предава по полов път. :-D

То е ясно , че щом не е цветно и неръждаемо , е подложено на корозия. Но това си е естествен процес. :rock:

Нали не си падам по гръб....да си кажа. :-D :partyman:
Avas_co - майстор
p.v.x написа:
Avas_co написа:
То, и ти си за тая тема май.
Имал съм в предвид , че не се пренася , предава по полов път. :-D

То е ясно , че щом не е цветно и неръждаемо , е подложено на корозия. Но това си е естествен процес. :rock:

Нали не си падам по гръб....да си кажа. :-D :partyman:
Има моменти, в които човек, ако си замълчи прави много по-добро впечатление.
Явно не си глупаво дете, но на друго място нямаше да ти търпят лудориите.
ptankov - специалист
Аха, начи няма опасност. Аз щото нали такова... си мислех, че примерно ако натягаш някакъв болт и при натиска в ръбчетата на главата на болта (или гайката) може да се "вложи" малко от ръждивото на бита и от там да почне вложената ръжда да си "вирее" на новото място с по-голяма сила, отколкото ако е просто оставено на естествената околна среда. Това мое опасение се базира на изказването "ръждата като тръгне и няма спиране", тоест аз го разбирам, че тя някак си се самоподхранва.
Andri01 - майстор
Има спиране,но зависи какво е "захапала". Реже се до здраво място,преобразовател,миниум/ грунд по новому/,и боя.
fantom - специалист
ptankov написа:
Аха, начи няма опасност. Аз щото нали такова... си мислех, че примерно ако натягаш някакъв болт и при натиска в ръбчетата на главата на болта (или гайката) може да се "вложи" малко от ръждивото на бита и от там да почне вложената ръжда да си "вирее" на новото място с по-голяма сила, отколкото ако е просто оставено на естествената околна среда. Това мое опасение се базира на изказването "ръждата като тръгне и няма спиране", тоест аз го разбирам, че тя някак си се самоподхранва.
и до някъде си прав
ако наистина остане от ръждата, то тя ще има възможност да се включи в микрогалванична система с основния болт/винт. "Заразата" не е толкова опасна.
не са ли с някакво покритие гайките?
LazarGanev - "Велик майстор"
ptankov написа:
Това мое опасение се базира на изказването "ръждата като тръгне и няма спиране",
И аз така съм чувал - вода, ръжда и жена тръгнат ли - спиране няма :wink:

Тема "Ръждата "заразна" ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: