Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
torbalan - Дървен философ
8180 написа:
torbalan написа:
Ако с един и същ инструмент се обработва черна стомана и неръждавейка - теоретично микро частици от черната може да попаднат в неръждавейката... При наличие на влага това би създало условия за галванична корозия...
За нещо такова ставаше дума - бяха се изложили с някакви декоративни пана.
Заваряваха перфектно профили - VIG и специална тел. След шлайфане (крейцване) почти незабележими снадки получаваха - там също било опасно.
Не гарантирам какво съм разбрал, но бяха факири (и скъпи) - правили са ми някои рекламни елементи и аз някои дреболии за техни обекти.
Звучи логично, това което си разбрал. Особено за декоративни детайли е адски гадно... Една точица да е - само тя ти е в очите...
ivanovbg - майстор
ptankov написа:
Имам едно гедоре, на което битовете му малко са поръждясали. Ако завивам болтове и гайки с него има ли опасност ръждата от битовете да се пренася върху болтовете и гайките и те да ръждясват?
Ръждата е много заразна. Заразява здравият метал. Ако не беше заразна, след като ръждяса горният слой нямше да продължава да ръждясва отдолу. И навсякъде се казва да се почиства добре преди грундиране.
:partyman:

Тема "Ръждата "заразна" ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: