• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
svg - специалист
Свалих всичко, притегнах на ново пък да видим...
Интересното е, че когато го слагам пак, няма сълзене. Проблема идва след първото пускане на водата. Може би жилото остава леко опънато и от там...
Ще гледам какво ще стане...
zz_stefanov - майстор
Ако пак сълзи опипай мястото където ляга уплътнението на изпускателна механизъм. Направо го почисти с рошава кухненска гъбичка от отложените варовик и мръсотия.
svg - специалист
Мисля, че проблема е в бутона за пускане. Когато сваля капака, изкарам бутона и пак ги монтирам, не сълзи. НО пусне ли се водата, и започват проблемите...
Възможно ли е, неправилно да съм монтирал бутона? Не е чдрена физика, да не мога да се справя, но ако си има ччалъм...
Отделно, изисква се по-голямо усилие да се натисне бутона /може би е от различния механизъм/.
ivanovbg - майстор
нед авг 13, 2023 10:27 amsvg написа:
Мисля, че проблема е в бутона за пускане. Когато сваля капака, изкарам бутона и пак ги монтирам, не сълзи. НО пусне ли се водата, и започват проблемите...
Възможно ли е, неправилно да съм монтирал бутона? Не е чдрена физика, да не мога да се справя, но ако си има ччалъм...
Отделно, изисква се по-голямо усилие да се натисне бутона /може би е от различния механизъм/.
Еми не е ядрен реактор. Толкова ли не можеш да сложиш само казанчето между два стола, да му запушиш дупките дето се връзва за чинията, да го вържеш с един маркуч и напълниш с вода, и да видиш откъде сълзи от долната страна. Като решиш проблема тогава го монтирай. Мисли малко!
kr1100 - майстор
нед авг 13, 2023 10:11 amzz_stefanov написа:
Ако пак сълзи опипай мястото където ляга уплътнението на изпускателна механизъм. Направо го почисти с рошава кухненска гъбичка от отложените варовик и мръсотия.
Ако твоето предложение не помогне -да смени и уплътнението на изпускателната система аи така ще го сваля почистването да е по- лесно. Под 2 лв. е. Вече са силиконови , а на автора не знам какво е. Ако много старо и гумено може да нацепено или деформирано.
svg - специалист
нед авг 13, 2023 5:34 pmkr1100 написа:
нед авг 13, 2023 10:11 amzz_stefanov написа:
Ако пак сълзи опипай мястото където ляга уплътнението на изпускателна механизъм. Направо го почисти с рошава кухненска гъбичка от отложените варовик и мръсотия.
Ако твоето предложение не помогне -да смени и уплътнението на изпускателната система аи така ще го сваля почистването да е по- лесно. Под 2 лв. е. Вече са силиконови , а на автора не знам какво е. Ако много старо и гумено може да нацепено или деформирано.
Абсолютно всичко е ново. Само самото казанче е около....12 годишно, като 5 години не беше използвано, защото имота беше необитаем.

За сега се кротна. Ще видя още ден-два как ще е. Ако продължава, свалям, пълня и гледам.
Щом уплътнението на изпускателната е ново, да се почисти леглото на старото казанче!
chapara - майстор
Аз ли не схващам :? , но не ми става ясно къде сълзи :?: извън или вътре в чинията :shock: :?
нед авг 13, 2023 8:18 pmchapara написа:
Аз ли не схващам :? , но не ми става ясно къде сълзи :?: извън или вътре в чинията :shock: :?
нед авг 13, 2023 6:22 amsvg написа:
Добро утро!
...
Вече започвам да се съмнявам, че самия отвор на казанчето е дефектен...
...
Тая вечер съм МНД.
Наздраве!
chapara - майстор
И :? [-( , нещо по темата, всъщност няма значение :x
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Теч от тоалетно казанче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: