Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
milen56 - специалист
Здравейте. Става въпрос за къщата на село. Макар да има СОТ, пак има набези. Искам да сложа някакви диоди, като на алармата на колата. Навързал съм работилницата и бараките, но тая сган не разбира от лепенките, че е под охрана и пак ръчкат. Та мисълта ми е да сложа някакъв червен диод да свети или по-добре да мига, но да е на 220v, че ще трябва за всяка врата да купувам трансформатор.
Ако имате други идеи ще съм благодарен да ги прочета.
Lisko - майстор
Мисля, че много бързо ще се ориентират в обстановката и ще ти е труд нахалост.
DundyTheCroc - майстор
Няма смисъл, бай Манго е над законите и нищо не го спира.
Едно време често купонясвахме на вилата на един съученик, вилата със СОТ а баща му шеф на полицията, а сети се дали това спря орките няколко пъти да я тарашат.
kuger - майстор
Продават се мигащи светодиоди. Нужно е да "свалиш" мрежовото 230 волта напрежение да приемливо, около 4 волта да го изправиш. Един буферен резистор и си в играта. Може да се ползва адаптер, нужното е да се "докарат" необходимите параметри за нормална работа на светодиода. Схеми не давам заради високото ниво на алкохолни градуси в кръвта ми в момента. :shock:
Аз съм дублирал индикацията на охранителна аларма с такъв диод, поставен на видимо място. Ако не помага, поне не вреди :)
А, не е желателно да се сваля мрежовото напрежение директно от съображения за безопасност, по-добре през адаптер.

пп: Нищо не може да спре мераклията да пипа, поне ще предупреждава. При мен до сега сработва, ама съм приложил и по- мерки /кога ли ще ги лежа пипащите?/, няма да кажа какви.
Пак прочетох поста, не е необходимо на всяка врата траф, с един обиколи всичките.
kozl - майстор
milen56 написа:
Здравейте. Става въпрос за къщата на село. Макар да има СОТ, пак има набези. Искам да сложа някакви диоди, като на алармата на колата. Навързал съм работилницата и бараките, но тая сган не разбира от лепенките, че е под охрана и пак ръчкат. Та мисълта ми е да сложа някакъв червен диод да свети или по-добре да мига, но да е на 220v, че ще трябва за всяка врата да купувам трансформатор.
Ако имате други идеи ще съм благодарен да ги прочета.
Ориентирай се към схеми с гасящ кондензатор. Има мигащи диоди на 9 и 12 волта. Ще избегнеш трансформатора, но за мигащия диод според мен ще трябват и диоди и ценер освен кондензатора.
milen56 - специалист
Благодаря за съветите. Ще трябва да потърся един приятел, който е наясно с тези неща, за да ми ги направи.
nikolovvd - майстор
kozl написа:
Има мигащи диоди на 9 и 12 волта.
Те са си мигащи по принцип. В зависимост от напрежението 5 или 12 волта, мигат с различно интензивност.
kozl - майстор
Това съм го разбрал в практиката, но нямам обяснение защо като съм купувал са ме питали за 9 или 12V :?

Тема "Има ли такъв диод на 220v." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: