Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Искам да попитам, тази суперфинна шпакловка може ли да се боядиса с някакъв оцветител? Харесва ми тази шпакловка. С нея повърхността става огледална. Ако я боядисам с латекс си губи ефекта, та затова ми е и въпроса. Имам намерение това да го направя на стени в банята. Сега съм минал стените със сатен-гипс. Има ли вероятност този нанесен гисп да се "развали" от влагата?
trademark - напреднал
Артестук или стукопласт /разликата е само в имената/ на времето е имало само артестук, но след разцепването на фирмата производител изниква и стукопласта като негова алтернатива
С помоща на някои от тези 2 продукта успешно се имитира сицилианска мазилка която излиза в пъти по скъпо с оригиналните италиански бои
Само се добавя желаната боя за оцветяване на латекс към артестука
и се шпаклова набелязаното място
При малко повече опит и фантазия се получават доста добри ефекти
накрая мазилката може да се запечата със паста за мрамор която се нанася със шпакла
Така запечатано мястото е защитено от водопроникване
Аз по принцип за оцветяване използвам боичките на БОРО и съм много доволен
Надявам се да съм помогнал
бЛАГОДАРЯ ТИ. Помогна ми доста много. А щом си го правил един път значи си сигурен в това. Като сложа оцветителя го разбърквам машинно предполагам докато придобие хомогенност.
SHL - специалист
trademark написа:
Артестук или стукопласт /разликата е само в имената/ на времето е имало само артестук, но след разцепването на фирмата производител изниква и стукопласта като негова алтернатива
С помоща на някои от тези 2 продукта успешно се имитира сицилианска мазилка която излиза в пъти по скъпо с оригиналните италиански бои
Само се добавя желаната боя за оцветяване на латекс към артестука
и се шпаклова набелязаното място
При малко повече опит и фантазия се получават доста добри ефекти
накрая мазилката може да се запечата със паста за мрамор която се нанася със шпакла
Така запечатано мястото е защитено от водопроникване
Аз по принцип за оцветяване използвам боичките на БОРО и съм много доволен
Надявам се да съм помогнал
ПОЗДРАВЯВАМ ТЕ !!! Малко са майсторите, които ще кажат, такова нещо пред толкова хора ! Общо взето знаеш стратегията на "старите майстори": колкото по-малко знае клиента, толкова по добре. Да не говорим, че се е крило занаят и от чираците, дори. Повечето от тях не че има какво да крият, като знания.....ама си траят, че да не им вземеш хляба от ръцете.... Добре че се смениха времената :2thumbs:
Поздрави от мен :)
ICC - специалист
trademark написа:
Артестук или стукопласт /разликата е само в имената/ на времето е имало само артестук, но след разцепването на фирмата производител изниква и стукопласта като негова алтернатива
С помоща на някои от тези 2 продукта успешно се имитира сицилианска мазилка която излиза в пъти по скъпо с оригиналните италиански бои
Само се добавя желаната боя за оцветяване на латекс към артестука
и се шпаклова набелязаното място
При малко повече опит и фантазия се получават доста добри ефекти
накрая мазилката може да се запечата със паста за мрамор която се нанася със шпакла
Така запечатано мястото е защитено от водопроникване
Аз по принцип за оцветяване използвам боичките на БОРО и съм много доволен
Надявам се да съм помогнал
Много интересно! =D> Дали нямаш снимка на някой работи, по-точно ме интересува какви ефекти може да се получат.
fitnes___ - специалист
mnogo dobre si stava venecianskata mazilka s artestuk zimash si i ..cera rafaelo.. ot OIKOS I SI STAVA VENECIANSKA MAZILKA AZ SI NAPRAVIH CELIA APARTAMENT TAKA
W123 - специалист
Айде малко ги разграничи артестук,стукопласт и Стуко Венециано че в момента говориш абсолютни глупости и ще вкараш хората в заблуда.
Natalka - специалист
fitnes___ написа:
mnogo dobre si stava venecianskata mazilka s artestuk zimash si i ..cera rafaelo.. ot OIKOS I SI STAVA VENECIANSKA MAZILKA AZ SI NAPRAVIH CELIA APARTAMENT TAKA
Абсурдно е да изглеждат 1:1 артестука и Венецианските мазилки :shock:
fitnes___ - специалист
mi kupuvai si skapi materiali :axe: bih si ia napravil i s originalni materiali no e v pati po skapo a i mnogo maistori go praviat tizi nomer :goodman:

Прикачен файл

DSC00651.JPG
DSC00651.JPG (36.49 KиБ) Видяна 14652 пъти
W123 - специалист
Е ако искаш ефтинийка шпакловай директно с вар.
10 кила са 1,50-1,80 и става много по-добро.

Тема "Артестук" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: