• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Харалампи - специалист
Ми май най-безболезненият начин е да си купите по-хубави тапети и да лепнете тях в/у или вместо старите. И нашите тапети са релефни, дебели и с тях ставаше добре. Абе горе долу. Както писа Стефан не е най-най ама пак е по-добре от лекьосани тапети. А за свалянето ... дебелите тапети мисля, че се свалят по-лесно от тънките, особено намазани с латекс.
^Don_Antonio^ - напреднал
Тапетите в хола ми бяха релефни и ги боядисах с латекс.Боядисването е без забележки защото:
1.Тапетите не са от най-евтините и са сравнително дебели.
2.Бяха добре залепени (ако има отлепвания се залепват).
3.Постига се добър резултат при боядисване с хармонично подбран цвят на латекса.
Rockwalll - специалист
тапети се боядисват без проблем с латекс, ако не го разредите много и изчаквате да поизсъхне преди да повторите - ако изобщо се налага да повтаряте.

Само една подробност - ако са тънки тапетите ви, ще е по-трудно да се нанесе латекса и трябва да е по-гъст. Друга подробност - латексът е добре да не е от новите на варова основа - поне този който аз съм слагал беше такъв.

Свалянето на тапетите,когато дойде времето, е по-лесно ако са боядисани с латекс, отколкото ако не са - знам го от опит (не знам Стефан за какъв латекс говори че прави отлепянето на тапетите трудно).

Тези, които свалях през 1991-ва бяха с 3-4 ръце латекс и то с латексите от едно време - които можеха да се мият и бяха на 15 години.

Стояха направо на кора и си се отлепяха на големи плочи - все едно фазер. Даже не ги отлепях а ги отпарях със шпакла от стената - падаха си заедно с първата постна боичка на формички. Така беше.
Младост, младост.
:roll:

Така че смело с латекса - даже ако тапетите ви са релефни става като новите декоративни мазилки - нещо като това на снимките
Стефан - майстор
Rockwalll написа:
Свалянето на тапетите,когато дойде времето, е по-лесно ако са боядисани с латекс, отколкото ако не са - знам го от опит (не знам Стефан за какъв латекс говори че прави отлепянето на тапетите трудно).
Аз също говоря от собствен опит. Преди 3 г. се наложи да сваляме с жената тапетите, мацани с латекс, от стените на една боксониера. Собствена, а не на клиент. Не сме мързелували, защото бързахме. Свалихме ги успешно за 3 дни по 12 часа работа. То не беше мокрене, не беше с шпаклата, с ножа,... Абе, всякакви прийоми.

Затова съм против. Освен, че е грозотия.
Пък, на който му харесва, да си маца с латекс :lol:
Цецо - специалист
С двукратно боядисване с латекс тапетите стават като нови.
Харалампи - специалист
Май свалянето на тапетите зависи от лепенето. И при мен в кухнята се свалиха сравнително лесно. Заедно с всички бои от долу (2 блажни и две постни, ама постните не на всякъде се свалиха добре). Просто за тънки тапети не съм сигурен че ще стане хубаво. Ако не иска да ги сваля да лепка в/у тях и да се надява че като дойде време да ги маха ще паднат заедно.
  • 1
  • 2

Тема "Даите ми съвет! Можели върху тапети да боядисам с латекс?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: