• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
ПОМОЩ!!!
Възможно ли е върху тапети да боядисам с латексна боя? Ако е възможно как става? Какви са приготовленията?
ЩЕ СЕ РАДВАМ АКО ИМА КОЙ ДА МИ ОТГОВОРИ!
На този скъп живот е много трудно да правиш ремонт. Принуден си от нищо нещо да правиш. Затова се обръщам към всеки който може да ми даде някакъв съвет.
Благодаря за вниманието!
angela_pk - специалист
Аз лично съм го правила веднъж и повече никога не повторих :shock:
Направих го в кухнята и макар ,че имам абсорбатор,цяла зима ми излизаха огромни влажни петна по стените на всяко готвене.Да не говорим,че след това свалянето на тапетите беше ужасно.Като ги мокрех, за да ги сваля по пода течеше бяла от латекса вода.... :evil:
Rumen Iankov - специалист
Единият недастатък е че като боядисвате тапетите от самият латекс могат да се получат мехури на самите тапети.А другото че на самите снадки може да излезе мръсотията от тапетите.По добре ги свалете и нови тапети или шпакловка и латекс.
Цецо - специалист
Може да се боядисват и става добре.
Харалампи - специалист
Всичко е верно, дано да не ти се случи. И аз съм мацкал тапети с латекс, като гледах да не мокря прекалено. Преди да повториш изчакай да изсъхне първата ръка, да не се навият тапетите на земята. Щото ако се замислиш точно така си се свалят тапети - мокрят се. А и още, първо подлепи хубаво разлепените места. Може да използващ направо С200, но после ще имаш ядове като решиш да ги сваляш.

При свалянето не ги поливай с вода, мокри ги на етапи първо една ръка, после като ти се стори, че изсъхва от горе пак, целта е да проникне вода между лепилото и стената и да разруши връзката между тях. Когато започваш свалянето не трябва да са мокри много тапетите. Свалят се цели по този начин и става бързо.
borkata3000 - специалист
Цецо написа:
Може да се боядисват и става добре.
На същото мнение съм. В хола не сваляхме тапетите, боядисахме върху тях. Получиха се мехури там, където тапетите са се отлепили, но след като изсъхна латекса, всичко се изпъна и залепна. Боядисвани са 2 пъти. Коридора също е с боядисани тапети (двупластови с труци между пластовете).

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТИТЕ!
На borkata3000 най вече за снимките!!
Ще почна да събирам пари от сегаза латекса и догодина живот и здраве ще играе валяка. :)
Стефан - майстор
Моя съвет е да не полагате латекс върху тапети. Става грозно, а после при свалянето е ужасно трудно.
linka- - напреднал
Зависи върху какви тапети ще боядисваш.Ние в хола и трапезарията боядисвахме върху по-дебелите,релефни тапети и се получи много добре.Даже сега като поомажат децата около ел.ключовете и вратите,само повтарям леко с валяче и след изсъхване всичко е ОК.
Но в едно друго помещение имаше от евтините,тънки тапети и там не ми хареса резултата и после махнахме изцяло всичко.Така,че ти си прецени.
Здравейте!
В спалнята и в дневната тапетите ми са тънки, нямат релеф.Та тези тапети стоят на едни кафяви петна - грозна работа.Стари са на 12 г., а и в тези стаи се пали печка зимно време. Затова и сигурно са на кафяви петна, не съм сигурна, но както и да е.
Моето положение е следното: долу пода е дървен паркет; стаите са големи; има доста мебели; финансите ми са ограничени и най вече имам две деца, които едва ли ще ме улеснят при ремонта.
Както виждате доста ще ми е трудно да махна тапетите, да се шпаклова и чак след това да боядисам. Затова търся най-икономичния и лесен начин за освежаване.
  • 1
  • 2

Тема "Даите ми съвет! Можели върху тапети да боядисам с латекс?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: