Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
israeli - специалист
Здравейте,
имам нужда от съвет при избор на бюджетен и безшумен хладилник. Има ли нещо, което може да се впише е тези изисквания в момента?
Мразя Самсунг, харесвам LG, АЕГ, Bosch и Whirlpool.
пишман_майстор - майстор
Как безшумен? С ниско ниво на шум , но компресорен тип или искаш абсорбционен тип ?
kozl - майстор
Сина се колебаеше м-у Самсунг и LG (и двата no frost), като LG-то по характеристики е с по-малък шум, защото ползват линейни компресори с по-нисък шум от ротационните.
Ама като чете отзивите избра Самсунг, че от тези с линейните компресори доста повече оплаквания прочел в нета.
miroki - майстор
Той компресора на Самсунг, не се чува, Но има периодично някакъв резонанс от тавичка ли, от фризера чекмедже ли, бръмчи много на моменти. При мен рядко е под 28 градуса.
zz_stefanov - майстор
Проблема е в дневния тракт в който трябва да се спи.
Избираш най тихия, но ако не се научиш да изключваш микрофоните, пак ще го чуваш.
israeli - специалист
съб юли 08, 2023 11:26 pmпишман_майстор написа:
Как безшумен? С ниско ниво на шум , но компресорен тип или искаш абсорбционен тип ?
С ниско ниво на шум и децибели.
За сега се спрях на LG GBF71PZDMN, като по харекатеристи го дават 36 dB и е в диапазона на 1000лв, което ме устройва. :rock:
nelina_london - специалист
А,защо не харесвате Самсунг ?Просто ,така, марката или конкретно хладилниците ? Защото моето мнение е коренно противоположно .Единственият уред Самсунг, вкъщи , е хладилникът за вграждане и с две ръце бих го препоръчала на всеки .Самото охлаждане и зониране е много по-добро от Бош и АЕГ ,които имаме в други жилища .
Едно е какво "го дават", съвсем друго какво го вземаш.
Шес' години карам един Самсунг, "дигитал инвертер" пише на вратата, с фризер е и "но фрост".
Ако се чува компресора, то е по скоро приспивно, отколкото дразнещо.
Освен обичайните функции, суши наденици, филета, Елени, пастърми....
Всичко прави, само не глади.
Харчи малко под клвтч на денонощие.
miroki - майстор
Самсунга работи добре, но както писах, вечер ме е събуждал.
Трябва да го блъсна странично по фризера да млъкне или да дръпна от контакта и да го включа пак. И се случва често, най-вече пролетно есенните дни. През другото време е почти безшумен.
Същия диджитал инвертор 5-6 годишен. Прави някакъв резонас. Не коментирам случаите, когато пука и чатка.
Моя няма нужда от подобни "настройки". Будят ме съвсем други сигнали.
За мен марката е добра.

Тема "Избор на безшумен хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: