• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Привет! Имам нужда от информация по следния въпрос: Кога е най-доброто време да започнем да дресираме кучето си и какви са най-добрите методи? Къде мога да намеря съвети свързани с това?
Andri01 - майстор
Максимум след 40-я ден от раждането. След това става късно и трудно. Почти във всеки град има треньори на кучета. Но зависи и от породата,разбира се.
lyubohar - майстор
Методите са два-английския-с убеждаване и немския със сопата!
3 кучета са минали през мен и децата.Моето-кокер шпаньол се възпитаваше комбинирано-по скоро строго.
Другите-още са живи по английския метод.На сина ми(осиновено улично).Ходи само на каишка,защото е лошо и посяга.
Другото на дъщеря ми също живо-Американски Стафордширски Териер абсолютен лигльо и неподдаващ се на никакви команди.
А и е над 30кг.Според мен-строгост и твърдост още от кутре!Кучето трябва да си знае мястото!

Прикачен файл

20230728_121235.jpg
geodan - напреднал
Зависи какво разбираш под дресировка?
Дали е обща дисциплина или конкретно за някаква работа.
Общата дисциплина от момента на придобиване на кученцето, а за работно след като завърши растежа си тоест след година - година и няколко месеца.
kr1100 - майстор
пет юли 28, 2023 1:27 pmgeodan написа:
Зависи какво разбираш под дресировка?
Дали е обща дисциплина или конкретно за някаква работа.
Общата дисциплина от момента на придобиване на кученцето, а за работно след като завърши растежа си тоест след година - година и няколко месеца.
Абе ти куче още не си взел, порода не си уточнил - вече методи търсиш.
Има много упорити и криви в червата и отмъстителни породи.
Една от тях е дакел.Имах приятел с такова. Ни се води с добро ни с бой - гледа те в очите и отива и се изпикава в обувките на собственика си.Друга позната имаше такова изчадие и го подари на съседите си :-D От първи път познай дали са в добри отношения - освен пикаенето беше и дъвкател. Особено някой от семейството , ако му се скара или плесне - неговите неща после са на парчета.

@lyubohar сега съм с номер 4 кокер подред. 2 починали от младост, един откраднат и 4 я осиновен.
Кокера е прирoдно възпитано и хигиенно куче. Аз досега нне съм бил или удрял - само заплашвал с вестник/ списание и шляпване. Бързо се учат и помнят. Като мине година с теб започвате да се разбирате с поглед или посочване с пръст.
Адски са привързани към стопанина си, но и адски прахосмучкачки / лакоми/.
Последна промяна от kr1100 на съб юли 29, 2023 1:57 pm, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Няма такова животно-природно интелигентно и хигиенно куче!
Всичкото е въпрос на възпитание от 40-я ден и...до като е живо! Опит с 4бр. немски овчарки от 1994-та години и до сега! Сегашното стана служебно и то чак на 1,5година! Просто трябва да попадне на добър треньор.
geodan - напреднал
пет юли 28, 2023 10:08 pmkr1100 написа:
пет юли 28, 2023 1:27 pmgeodan написа:
Зависи какво разбираш под дресировка?
Дали е обща дисциплина или конкретно за някаква работа.
Общата дисциплина от момента на придобиване на кученцето, а за работно след като завърши растежа си тоест след година - година и няколко месеца.
Абе ти куче още не си взел, порода не си уточнил - вече методи търсиш.
Има много упорити и криви в червата и отмъстителни породи.
Една от тях е дакел.Имах приятел с такова. Ни се води с добро ни с бой - гледа те в очите и отива и се изпикава в обувките на собственика си.Друга позната имаше такова изчадие и го подари на съседите си :-D От първи път познай дали са в добри отношения - освен пикаенето беше и дъвкател. Особено някой от семейството , ако му се скара или плесне - неговите неща после са на парчета.

@lyubohar сега съм с номер 4 кокер подред. 2 починали от младост, един откраднат и 4 я осиновен.
Кокера е приридно възпитано и хигиенно куче. Аз досега нне съм бил или удрял - само заплашвал с вестник/ списание и шляпване. Бързо се учат и помнят. Като мине година с теб започвате да се разбирате с поглед или посочване с пръст.
Адски са привързани към стопанина си, но и адски прахосмучкачки / лакоми/.
Кррр не знам,защо ми копираш поста :
1. КучеТА имам и съм имал.
2. Няма прости и отмъстителни породи има прости и отмъстителни собственици.
3. Тренирал съм служебни кучета и съм обучавал водачи на такива.
lyubohar - майстор
Абе,ако 1-2 години е живяло на свобода и си е свикнало да си пази периметъра малко трудно ще се пречупи.
Като на сина ми-осиновено от улицата и не успя да го превъзпита.Е,караше много либерално, че и до днес.
Моята шпаньолка живя 16г.Майка и, и баба и бяха душици.Нашата с характер,че до края.
Съвет към желаещите да си вземат куче-преценете,трябва ли Ви наистина,или само по инерция като мода.
Изключителна отговорност и ангажираност е!16години съм се съобразявал за всичко.Сега и децата с техните кучета
не могат без помощ.Разбира се аз съм насреща!Даже този на снимката ме докара до Испания да го гледам. :-D
kr1100 - майстор
съб юли 29, 2023 11:54 amgeodan написа:
Кррр не знам,защо ми копираш поста :
Извинявай много. Мислех ,че пиша на автора на темата / говорех по тел. и ме ядосаха и в бързината съм писал , ама къде :? не съм догледал. :partyman:

@ Любо "Съвет към желаещите да си вземат куче-преценете,трябва ли Ви наистина,или само по инерция като мода.Изключителна отговорност и ангажираност е!16години съм се съобразявал за всичко."
=D> :prayer: Така е, няма не искам сега, абе остави ме , после Има си график и трябва да се спазва.
Няма и изхвърляне на улицата - грижа до последно към кучето.
Втория кокер го носех на ръце по стълбите повече от година. От 6 месеца преди края бъбреците започнаха да отказват, последните 3 спря да пие вода - минах на прясно, кисело мляко и само течност бульони. Така го крепих 3 месеца. Беше с 3 тумора. Отслабна много , накрая беше почти скелет. Разбираше всичко и , че края наближава.
Много приятели ме съветваха още преди година две да го приспя - е не ги послушах и се грижех за него до последен момент.Заслужаваше го.
D.Kalchev - специалист
пет юли 28, 2023 10:08 pmkr1100 написа:
...
Абе ти куче още не си взел, порода не си уточнил - вече методи търсиш.
Има много упорити и криви в червата и отмъстителни породи.
Една от тях е дакел.Имах приятел с такова. Ни се води с добро ни с бой - гледа те в очите и отива и се изпикава в обувките на собственика си.Друга позната имаше такова изчадие и го подари на съседите си :-D От първи път познай дали са в добри отношения - освен пикаенето беше и дъвкател. Особено някой от семейството , ако му се скара или плесне - неговите неща после са на парчета.

...
Моля?! И за какво ми е това или такова куче? Да ми пикае в обувките или да ми прави на парчета вещите? Само пълен глупак може да си гледа такова куче.
  • 1
  • 2

Тема "Дресировка на куче - съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: