• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте , имам парцел с размери около 600м2 ,който се намира в свлачищна зона ,строителството е невъзможно на този етап , парцелът се намира в град Благоевград ,въпросът ми е, за какво може да се използва ,ще се радвам на идеи! Благодаря предварително !!!
Andri01 - майстор
Продай / подари/ го на някой,който ще знае какво да го прави. Най-малкото е несериозно да задаваш такъв въпрос във форум. :?
Няма страшно, те свлачищата са само по равното!!!

Идеята на Чапара е страхотна.
Виждам само един минус, който може да се избегне, с една предварителна договорка.
Въпросът е да не се свлече при комшията като дойде време за бране.
chapara - майстор
пет окт 27, 2023 10:46 amAndri01 написа:
Ами ако е на баир? :?
Баш👍😁
lyubohar - майстор
Лозето си иска мотика!Кой сега е хващал мотика,пръскачка,връзване,бране,мелене,бъчви.Сега с телефона в ръка и по цял ден на празна приказка!
пет окт 27, 2023 12:59 pmlyubohar написа:
Лозето си иска мотика!Кой сега е хващал мотика,пръскачка,връзване,бране,мелене,бъчви.Сега с телефона в ръка и по цял ден на празна приказка!
Аз, на всички фронтове, дето изброи.
lyubohar - майстор
Сигурно си изключение!
Беше някога.Имахме в Русе до старата телевизионна кула 2 декара лозе.
Всяка събота и неделя се ходеше там и се бачкаше.Е,баща ми плащаше на хора да го копаят,но всичко друго-сам
с помощта на майка ми и мен.Идваха приятели само по гроздобер. :-D Никой не пиеше вино у нас и се подаряваше на приятели и
на хора свързани с работата на баща ми.За да върви завода.
Продаде половината,че му идваше много.В годините около 2000г.всички лозя наоколо
запустяха.Кой луд сега ще го прави това.Преди няколко години го продадох за няма и 2000лв.
kr1100 - майстор
чет окт 26, 2023 5:12 pmPavlovBlg написа:
Здравейте , имам парцел с размери около 600м2 ,който се намира в свлачищна зона ,строителството е невъзможно на този етап , парцелът се намира в град Благоевград ,въпросът ми е, за какво може да се използва ,ще се радвам на идеи!
Потъмненото. Свлачищен район е времеменно поняние за настоящия момент.
Ще дам пример. Варна, м-ст Пчелина, ул Патриарх Максим излизащ на ул. Поп Димитър излизащ към квартал Израждане. Района"беше" свлачищен , пропадане на улици , напукани къщи ..... това преди около 10 тина година.
Сега в момента има построени над 25 блока нови и се строят още нови и всичко това е на наклонен терен с доста голяма денивелация. И се обикаля по тесен черен път около 2км .Само кзвам как се променят нещата за свлачищен район.
  • 1
  • 2

Тема "Идеи за парцел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: