Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравей на всички
Имам голяма нужда от вас
наскоро купих къща на три етажа плус мазе всеки етаж е по 33 квадрата обаче проблемът е че и трите плочи са на гредоред :? и аз реших в мазето да копая дупки и да направя 9 колони 25 на 25 и исках да ви питам колко трябва да копая на долу тези дупки за да съм сигорен че колоните ще бъдат здрави като дълбочина ширина
chapara - майстор
33кв.м. То това да не е трафопост :?
ivanovbg - майстор
чет фев 01, 2024 8:09 pmA niki q написа:
Здравей на всички
Имам голяма нужда от вас
наскоро купих къща на три етажа плус мазе всеки етаж е по 33 квадрата обаче проблемът е че и трите плочи са на гредоред :? и аз реших в мазето да копая дупки и да направя 9 колони 25 на 25 и исках да ви питам колко трябва да копая на долу тези дупки за да съм сигорен че колоните ще бъдат здрави като дълбочина ширина
Зависи от земята каква е. Вътрешни или външни ще са. Копае се като за основи - до здраво, но колоните трябва да са свързани защото ще почнат да се разкрачват. Най добре си викни конструктор.
пет фев 02, 2024 10:18 amchapara написа:
33кв.м. То това да не е трафопост :?
В такава квадратура се поместват две, нормални по размер стаи, санитарно и малко антренце/коридор.
Би могло да е и едно голямо помещение с кухненски бокс и останалите.
За мен е мечта, дори само на един етаж, но на специално място.
B0bi - специалист
Мисля, че не дупки, а "стъпки" трябва да направиш, плюс хубава, здрава замазка с арматура на целия под на мазето. Има доста въпросителни (поне в моята глава), та най-добре е някой компетентен да дойде на място и да си каже мнението.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Как изобщо Го разбрахте какво има и какво иска и какво пита?? Бах колко съ изтъпяла
Наздраве!

Прикачен файл

Geninne's Art  137204832_10159273264736289_1202885743249698695_o.jpg
chapara - майстор
пет фев 02, 2024 11:00 amТрифон П.Трифонов написа:
пет фев 02, 2024 10:18 amchapara написа:
33кв.м. То това да не е трафопост :?
В такава квадратура се поместват две, нормални по размер стаи, санитарно и малко антренце/коридор.
Би могло да е и едно голямо помещение с кухненски бокс и останалите.
За мен е мечта, дори само на един етаж, но на специално място.
Ти сериозен ли си :? Три етажа? Само стълбището ще изяде 10кв.м.
Нормални стаи, че моите три са м/у 21 и 23кв.м. и смятам че са горе долу.
пет фев 02, 2024 7:44 pmchapara написа:

Ти сериозен ли си :? Три етажа? Само стълбището ще изяде 10кв.м.
Нормални стаи, че моите три са м/у 21 и 23кв.м. и смятам че са горе долу.
СИриозено съм и никой не та пита къф ти е вкуса, и пространствените предпочитания.
С моите дадох само пример, а питането е в съвсем друга посока.
Появи се критика относно формулирането на въпроса, което е по скоро каприз.
Някой даде идея за "стъпки", Боби май беше, което никак не е за пренебрегване- правено е на моята къща.
Моята идея е отвъд стъпките- основи.
Не ми трябва конструктор за да го направя и да е Бетон.

пп. Забравих стълбището.
Чапи, днес ти липсва фантазия. 10 квадрата баня мога да направя в подпокривното с вътрешна вита стълба, като ще остане място за ято спортни пощи. Къде ги похаби тея 10м2 не та знам.
Мога да се вместя в 1/10 заемайки част от коридора.
Вече се питам дали да ангажирам щерката с проект.
chapara - майстор
Ниско сложена летва.
Убийствено жилище, тясно и високо, трудно за укрепване.
Порече се за рамкови колони и греди, но без конструктор няма да мине. Та темата се изчерпа. Тая тема няма ли да гони тираж :-D
Стълбище за което ти говориш със сигурност ще е неудобно и стръмно, но ще трябва да се катери милион пъти, някое клиновидно или вито? То може и дървена стълба с капандура и джелезо като в службата ти, но не е оферта😉
Хайде, лейте си колоните и стъпките :roll:
5х2=10кв.м.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Сън не ми дават тия девет колони. Защо девет?????

Изображение

Тема "Ремонт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: