Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
borkata3000 - специалист
Прегледах всички теми, които до сега са обсъждани, но начина с гипскартон и вата някакси не ми допадна.
Идеята: да шумоизолирам 10 м2 стена (4 х 2.6) в спалнята, която е обща със съседния апартамент. Не знам каква е дебелината на стената. Материала е YTONG. Помещението, с което граничи спалнята е кухнята на съседния апартамент. Не съм запознат със шумоизолационните качества на YTONG-а и дали има такива.
Целта: да изолирам шум от TВ, говор, падащи тигани, тави. И обратна изолация, от спалнята към съседите. Изображение
Ще ми помогнете много, ако споделяте и цени, които знаете.
Takezo Sensey - модератор
колега май е по добре с картон и вата , с итонга ще е по мръсно , после шпакловки , и т.н. , значи когато правиш конструкцията за катрона подложи под UD-то , лента от тази депо се слага под паркет , подложка де , :idea: , за да гаси вибрациите , от пода и тавана .Не забравяй пода и тавана , съшото направи и под директните окачвачи за CD-то , звука се разсеива когато минава през различни по дебелина и плътност материали , а като себестоиност , 12-14 лв .а квадрат , с итонга няма да е по евтино :roll:
borkata3000 - специалист
takezo написа:
колега май е по добре с картон и вата , с итонга ще е по мръсно , после шпакловки , и т.н. , значи когато правиш конструкцията за катрона подложи под UD-то , лента от тази депо се слага под паркет , подложка де , :idea: , за да гаси вибрациите , от пода и тавана .Не забравяй пода и тавана , съшото направи и под директните окачвачи за CD-то , звука се разсеива когато минава през различни по дебелина и плътност материали , а като себестоиност , 12-14 лв .а квадрат , с итонга няма да е по евтино :roll:
:? Стената ми е с YTONG. Май си разбрал, че искам да правя изолацията с YTONG ли?
Тани - модератор
Като не ти харесва с гипскартон , направи си я с гипсфазер , както си пише в дебелите книги! Качествата му са доста по-добри , но и цената също. Какъвто и материал да избереш обаче , използването на вата е неизбежно! И поне 10 см.
kabel4e - специалист
По-добро от вата и гипсокартон за вътрешна изолация (топло и шумо) няма.

Тема "Шумоизолация на стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: