• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
enigma7 - помощник
Здравейте на всички!
Виждам 4е имате страхотен форум с големи маистори в него(говоря сериозно,поне доколкото аз разбирам :-D ).Бих искал да ви задам един вероятно глупав за вас ,но важен за мен въпрос. Дядото е изкарал вода от банята кум стаята която сега ни е хол и понеже скоро апартамента ще бъде делен и ще останем без кухня ,аз трябва да изкарам водата до балкона където мислим с жена ми да си обособим кухнята.
1.мога да разбия стената и пода и да я прекарам по4ти по диагонал .Не разбирам много от тези работи и не зная дали е уда4но?
2.пак по стената до пода и после по улей по пода покрай стената? :?
Какви тръби и въобще материали трябва да използвам? Задавам тези вероятно тъпи впроси ,защото не мога да си позволя да викам майстори, а и смятам ,4е ако работя бавно и МИСЛЯ ще се справя дори по-добре и по 4исто.
Ще се опитам да прика4а и малка схеми4ка (... дано успея)...Благодаря ви предварително! :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
С водата нямаш проблеми. Ама канала как ще направиш, че той си има искания за наклон.
rendo - специалист
Виж колега ..... . ако имаш машина за PP ги прави с тях ако ли нямаш такава машина можеш да ги направиш тръбите с алуминиева вложка - за да те разберат по жлезариите ще кажеш за парно тръби...

общо взето както казват старите майстори - крива вода няма.....

Ще се справиш всякак проблема ще ти е с канала защото за канал на мивка ти трябва от 3 до 5 см. денивелация на метър а за F110-ката ти трябва 10 см денивелация на метър така че ако ще е само вода действай смело ако има канал по добре извикай спецялист
masterval - майстор
Пусни си водата с Полипропилен. Ако нямаш поялник, по-евтино ще ти излезе да си купиш един ефтин, отколкото да викаш за това майстор. По форума пише, защо не се прави водопровод с тръби за парно (т.н. с алум.вложка), ще береш грижи. За отходния канал има добри материали, прочети нещо, проектиай си го, разбий каквото можеш и накрая си викни майстор да ти заусти канала.
А когато питаш, опиши разстоянията, стаите, подовите покрития, има ли други комуникации по пътя и др. подробности. :wink:
enigma7 - помощник
Благодаря ви за бързото включване. :o
Истината е там ,4е аз с отходния канал смятам да нямам проблем,защото блока е висок и балконите ни са с
канализация. :cool: А ина4е освен това как се нарязват металните тръби или за PVC тръбите , ме притеснява и въпроса как да натикам тръбите в пода,така че да не си личат.
Най- отгоре пода (под балатума) е покрит с цимент ако не се лъжа. Дебелината му обаче предполагам ,че не е много голяма.Редно ли е да пробивам бетона отдолу с някъкъв къртач?Не мога да ги прекарам тръбите по стените ,защото от едната страна има врата , а от другата прозорец и парно. :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
с отходния канал смятам да нямам проблем,защото блока е висок и балконите ни са с
канализация.

Не мисля, че тази канализация е онази канализация!
enigma7 - помощник
Ново 20-се... :shock: Какво имаш предвид?
Една тръба върви подобно на тези които минават през кухнята и банята и предполагам ,4е се оттича на същото място...? Каква друга може да е?
enigma7 - помощник
Блока е 14 етажен ,а балконите са по над 10 метра и на един балкон има даже по два отходни канала.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
enigma7 написа:
Ново 20-се... :shock: Какво имаш предвид?
Една тръба върви подобно на тези които минават през кухнята и банята и предполагам ,4е се оттича на същото място...? Каква друга може да е?
С подов сифон същият като в банята ли е или с балконски сифон около тръбата?
masterval - майстор
enigma7 написа:
Ново 20-се... :shock: Какво имаш предвид?
Една тръба върви подобно на тези които минават през кухнята и банята и предполагам ,4е се оттича на същото място...? Каква друга може да е?
Накратко, n_a иска да ти каже, че ще заустиш отходния си канал във водосточната тръба.
В тази връзка се сещам за един офис в София, в който при "усвояване" на терасата им се сторило по-красиво да махнат подобен водосток. Нека си представим, че някой си изгради над тях тоалетна :-D
Но ти пак не пускаш чертежи и размери :cry:
  • 1
  • 2

Тема "От къде да мине водопровода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: